Threads może pojawić się w UE w grudniu!

Z doniesień The Wall Street Journal wynika, że Meta zamierza uruchomić Threads w Unii Europejskiej w przyszłym miesiącu.

Ikona aplikacji Threads z badgem UE

Sieć społecznościowa Threads zadebiutowała na większości rynków w lipcu tego roku, ale nie została uruchomiona w krajach Unii Europejskiej, ponieważ Meta nie była pewna, czy będzie w stanie przestrzegać rygorystycznych przepisów wspólnoty dotyczących usług online, ponieważ Threads mogą importować dane z Instagrama, w tym informacje behawioralne i reklamowe.

Według źródeł, które rozmawiały z WSJ, Meta będzie przestrzegać przepisów, dając użytkownikom z UE wybór używania Threads wyłącznie do celów konsumpcyjnych, bez profilu umożliwiającego im tworzenie własnych wpisów.

Zmiana zbiega się z ostatnimi komentarzami Adama Mosseriego, szefa Instagrama, który powiedział, że platforma pracuje nad możliwością opcjonalnego usunięcia lub dezaktywacji profilu Threads, pozostawiając powiązane konto na Instagramie nienaruszone.

Duża ekspansja rynkowa powinna spowodować wzrost liczby użytkowników Threads. Dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg powiedział w zeszłym miesiącu podczas konferencji dotyczącej wyników firmy, że Threads ma obecnie „prawie niecałe” 100 milionów użytkowników miesięcznie. Od czasu swojej premiery na początku tego roku zyskał aplikację internetową, możliwość wyszukiwania postów i funkcję edycji postów.

Rozszerzenie na kolejne rynki następuje po tym, jak kilku głównych reklamodawców, w tym Apple i Disney, zawiesiło wydatki na reklamy w konkurencyjnym serwisie X (dawniej Twitterze) po tym, jak Elon Musk opublikował kontrowersyjne komentarze na swoim koncie. Musk w środę stwierdził, że post, o którym mowa, był „błędem” i każdy, kto próbowałby go „szantażować” wydawanymi nakładami na reklamy, może „sp***ć”, przyznając jednocześnie, że utrata przychodów z reklam może wykończyć platformę mediów społecznościowych.

Threads integruje się z Instagramem, dzięki czemu nadal ma silną bazę użytkowników dla tak nowej aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Wall Street Journal | Macrumors