Apka „Dysk Google” z wbudowanym skanerem dokumentów na iPhonie

Google ogłosiło gruntowną modernizację funkcji skanera Dysku Google, dzięki której skanowanie i porządkowanie dokumentów fizycznych będzie prostsze i wydajniejsze.

Aplikacja Dysk Google na iOS-a (ekran logowania z Face ID)

Skaner dokumentów, wykorzystujący jedynie aparat smartfona, jest teraz dostępny na urządzeniach z systemami iOS i iPadOS, dzięki czemu użytkownicy iPhone’a i iPada mogą również korzystać z nowych możliwości. Użytkownicy Androida będą mogli cieszyć się dodatkowymi korzyściami dzięki aktualizacji skanera Dysku Google (Google Drive), który teraz korzysta z aparatu smartfona Google Pixel. Ta integracja usprawnia proces skanowania, zapewniając płynniejszą obsługę. Poniżej przedstawiam zmiany, które zauważysz po aktualizacji aplikacji.

  • Automatyczne przechwytywanie: skaner automatycznie przechwytuje dokument, zapewniając za każdym razem bezbłędny skan.
  • Ulepszony podgląd aparatu: ułożenie dokumentów w celu uzyskania wyraźnego i dokładnego skanu jest teraz prostsze.
  • Import rolki z aparatu: bezproblemowo importuj zeskanowane dokumenty z rolki z aparatu.
  • Osobny przycisk skanera: rozpocznij skanowanie jednym dotknięciem.
  • Funkcja sugerowania tytułu: funkcja podpowiadania tytułu pliku oparta jest na uczeniu maszynowym, która pomaga w nazywaniu zeskanowanych dokumentów.

Aktualizacja rozszerza także funkcje skanera Dysku Google i podpowiedzi tytułów na iPhonie i iPadzie, umożliwiając użytkownikom łatwe skanowanie dokumentów fizycznych i zarządzanie nimi. Aktualizacja jest stopniowo udostępniana wszystkim klientom i użytkownikom Google Workspace posiadającym osobiste konta Google, bez konieczności kontroli administratora. Należy jednak pamiętać, że sugestie tytułów są dostępne tylko w USA.

Zarówno pod systemem Android, jak i iOS, kroki korzystania z nowego skanera Dysku Google są podobne: wystarczy otworzyć aplikację mobilną Dysk Google i zeskanować dokument za pomocą ikony aparatu lub przycisku „Skanuj” pod ikoną „+”. Po zeskanowaniu sprawdź i dostosuj automatyczne przycinanie, zeskanuj niezbędne dodatkowe strony, zastosuj żądane filtry, a następnie zapisz na Dysku.

Skaner dokumentów w aplikacji Dysk Google (iOS)
Skaner dokumentów w aplikacji Dysk Google (iOS)

Ulepszona funkcja skanera Dysku Google oznacza znaczny postęp w skanowaniu i organizacji dokumentów i nawiązuje do aktualizacji wprowadzonych niedawno przez Google w aplikacji Wiadomości (przy użyciu aparatu Pixel). Zwiększone możliwości i większa dostępność na urządzeniach z Androidem i iOS sprawiają, że cyfrowe zarządzanie dokumentami fizycznymi jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Najnowszą wersję aplikacji Dysk Google pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Workspace Updates | Phone Arena