Jak uruchamiać aplikacje iPhone’a na komputerze Mac?

Jeśli istnieje aplikacja na iPhone’a lub iPada, której chcesz używać na komputerze Mac, ale nie jest dostępna wersja dla komputerów Mac, nadal możesz pobrać ją na komputer.

App Store na komputerze Mac
App Store na komputerze Mac

Jedną z zalet posiadania MacBooka lub jednego z nowych komputerów Mac z procesorem firmy Apple jest to, że można na nich uruchamiać niektóre kompatybilne aplikacje dla systemów iOS i iPadOS. Są one oznaczone jako takie, aby ułatwić ich identyfikację. Po zakupie lub pobraniu możesz korzystać z aplikacji w podobny sposób, jak na telefonie, z kilkoma modyfikacjami polegającymi na korzystaniu z klawiatury zamiast ekranu dotykowego. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić.

Jak uruchamiać aplikacje iOS, które masz na telefonie, na komputerze Mac?

 • Uruchom aplikację App Store na komputerze Mac i wybierz swoje imię i nazwisko w lewym dolnym rogu lub zaloguj się, jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany.
 • Tutaj zobaczysz listę pobranych aplikacji Mac. Przejdź do drugiego ekranu, na którym widoczne są Aplikacje na iPhone’a i iPada.
 • Znajdź aplikację i jeśli nie jest wyświetlana obok niej informacja Niezweryfikowane, kliknij pobierz ją, klikając w ikonę chmury ze strzałką skierowaną w dół.
Aplikacje na iPhone'a i iPada na komputerze Mac
 • Jeśli aplikacja wymaga automatycznego pobrania zawartości, pojawi się powiadomienie z prośbą o potwierdzenie uprawnień. Wybierz opcję Kontynuuj.
 • Poczekaj, aż aplikacja zakończy pobieranie.
 • Po całkowitym pobraniu otwórz aplikację.
 • Możesz teraz uzyskać do niej dostęp tak samo, jak na swoim iPhonie. (W zależności od aplikacji może być konieczne zalogowanie się).

Przeczytaj także: Apple zmieniło zachowanie klawisza Option pod macOS Sonoma

Jak skonfigurować automatyczne pobieranie aplikacji iOS na komputerze Mac?

Jeśli chcesz, aby wszystkie pliki pobrane z Twojego telefonu były natychmiast gotowe do wykorzystania na komputerze Mac, możesz skonfigurować automatyczne pobieranie.

 • Przejdź do aplikacji App Store na komputerze Mac.
 • W górnym menu wybierz App StoreUstawienia.
 • Zaznacz opcję Pobieraj automatycznie aplikacje kupione na innych urządzeniach.
Ustawienia sklepu App Store na komputerze Mac z systemem macOS
Ustawienia sklepu App Store na komputerze Mac z systemem macOS

Teraz wszystkie aplikacje pobrane na iPhone’a lub iPada z tym samym kontem Apple ID zostaną automatycznie pobrane na komputer Mac.

Jak pobrać nową aplikację iOS na komputerze Mac?

Jeśli istnieje aplikacja dostępna tylko pod systemem iOS lub iPadOS, ale chcesz uzyskać do niej dostęp na komputerze Mac, możesz pobrać ją bezpośrednio na komputer Mac, nawet jeśli nie ma jej na telefonie lub iPadzie. Dobra może być aplikacja pogodowa, ponieważ istnieją tylko widżety pogodowe dla komputerów Mac.

 • Otwórz aplikację App Store na komputerze Mac.
 • Na pasku wyszukiwania wpisz aplikację lub typ aplikacji, którą szukasz.
 • Wybierz opcję Pobierz obok żądanej aplikacji i Zainstaluj.
 • Poczekaj, aż aplikacja zostanie w pełni pobrana.
 • Kliknij Otwórz.

Korzystaj z aplikacji tak samo, jak na urządzeniu mobilnym.

Jak korzystać z aplikacji iOS na komputerze Mac?

Po pobraniu zgodnych aplikacji iOS na komputer Mac z niedawno wydanym systemem operacyjnym, takim jak macOS Sonoma, możesz zastanawiać się, jak z nich korzystać. Szczególnie jeśli aplikacje wykorzystują specyficzne możliwości ekranu dotykowego iPhone’a. Istnieją obejścia przy użyciu klawiatury. Jeśli na przykład naciśniesz i przytrzymasz klawisz Opcja (Option ), możesz używać gładzika jak wirtualnego ekranu dotykowego.

W różnych aplikacjach dostępne są alternatywne ustawienia. Po otwarciu aplikacji na komputerze odwiedź stronę Ustawienia aplikacji i sprawdź, jakie alternatywne opcje są dostępne w celu wygodnego poruszania się po niej za pomocą komputera wyposażonego w klawiaturę. Jeśli chodzi o widok, aplikacja może nadal pojawiać się w małym oknie na komputerze, zamiast wypełniać cały ekran. Jeśli jednak aplikacja jest przeznaczona dla iPada, otrzymasz przynajmniej większą wersję, łatwiejszą w obsłudze na większym ekranie komputera Mac.

Zanim jednak pobierzesz wersję aplikacji na iOS-a na komputer, najpierw upewnij się, że nie jest dostępna rzeczywista wersja aplikacji na komputery Mac. Najlepszą możliwą jakość uzyskasz, korzystając z wersji dla komputerów Mac, jeśli jest dostępna, i możesz zalogować się przy użyciu istniejących danych uwierzytelniających.

Uwaga: może to jednak nie działać w przypadku niektórych gier mobilnych, które mają osobne konta i postępy w przypadku urządzeń mobilnych i komputerów Mac.

Pamiętaj, że niektóre aplikacje mobilne na iOS-a nie są w ogóle dostępne dla komputerów Mac. Częściej znajdziesz aplikacje przeznaczone dla systemu iPadOS, które można pobrać, ponieważ większość aplikacji na iPhone’a jest dostępna również dla iPada. Wersja na iPada zapewni większe okno ekranowe w porównaniu do małego, pionowego okna przeznaczonego dla smartfona. Ale przekonasz się, że coraz więcej aplikacji współpracuje z najnowszymi modelami komputerów Mac z czipami Apple’a, dzięki czemu możesz naprawdę cieszyć się płynną pracą na wszystkich swoich urządzeniach Apple.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | XDA Developers