Qualcomm zaprezentował Snapdragon 7 Gen 3

Nowy Snapdragon 7 Gen 3 wzmacnia telefony klasy średniej dzięki sztucznej inteligencji na urządzeniu — nowy układ skupia się na funkcjach AI i wydajności.

Procesor Qualcomm zaprezentował Snapdragon 7 Gen 3 firmy Qualcomm

Firma Qualcomm w ślad za ogłoszeniem z zeszłego miesiąca, przedstawiła procesor Snapdragon 7 Gen 3. Celem pozostaje wprowadzenie większej liczby flagowych funkcji w ofercie chipów. Ten 4-nanometrowy procesor Snapdragon 7 Gen 3 ma jeden rdzeń Prime (do 2,63 GHz), trzy rdzenie Performance (2,4 GHz) i cztery rdzenie Efficiency (1,8 GHz). W porównaniu do 7. generacji 1, Qualcomm zachwala prawie 15-proc. poprawę wydajności (w oparciu o Geekbench 6.1 Single Thread) i ponad 50-proc. wzrost wydajności procesora graficznego (Aztec Ruins 1080p), oferując jednocześnie 20 proc. oszczędności energii.

Przeczytaj także: Snapdragon AR2 został zaprojektowany dla okularów AR

Tymczasem silnik AI oferuje o 60-proc. lepszą wydajność AI na Wat, z obsługą precesji INT4 — nowością w serii 7. Qualcomm podkreśla także ulepszone wykrywanie twarzy w oparciu o sztuczną inteligencję w przypadku trudnych scen i ekstremalnych kombinacji, takich jak okulary i słabe oświetlenie.

Kolejną nowością w serii Snapdragon 7 Gen 3 jest dźwięk przestrzenny ze śledzeniem ruchu głowy, a także płynna obsługa wielu urządzeń przez Snapdragon.

Jeśli chodzi o aparat, Qualcomm wyraźnie nawiązuje do formatu obrazu Google Ultra HDR pod systemem Android 14. Ciągle obsługiwane jest także przechwytywanie z trzech kamer jednocześnie. Funkcja „AI Remosaic” pozwala „wyeliminować ziarniste przebarwienia w celu uzyskania wyników o wyższej rozdzielczości”, które mają żywsze kolory.

Funkcje Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3
Funkcje Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3

Dostępny jest modem Snapdragon X63 5G umożliwiający pobieranie plików z szybkością do 5 Gb/s, a także 5G Dual-SIM Dual-Active (DSDA) w konfiguracjach kart SIM 5G+5G lub 5G+4G. Qualcomm reklamuje także obsługę lokalizacji z potrójną częstotliwością, zapewniającą większą dokładność nawet w przypadku anteny GNSS o niższej jakości.

Honor i Vivo planują używać procesor Snapdragon 7 Gen 3, a ogłoszenie pierwszego komercyjnego urządzenia z tym chipem ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Specyfikacja i funkcje Snapdragon 7 Gen 3:

Specyfikacja i funkcje Snapdragon 7 Gen 3
Specyfikacja i funkcje Snapdragon 7 Gen 3 (Qualcomm)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Snapdragon | 9TO5Google