Telegram uruchomi aplikację dla Apple Vision Pro

Telegram udostępnił zapowiedź aplikacji działającej pod systemem visionOS z wciągającym odtwarzaczem wideo i naklejkami AR.

Aplikacja Telegram pod systemem visionOS dla Apple Vision Pro
Aplikacja Telegram pod systemem visionOS dla Apple Vision Pro

Popularna aplikacja do przesyłania wiadomości Telegram jest dostępna na różnych platformach, w tym iOS, macOS, Android i Windows. Wkrótce właściciele zestawu Apple Vision Pro będą mogli uzyskać dostęp do Telegramu za pomocą nowej aplikacji działającej pod systemem visionOS. Aplikację zaprezentowano w materiale wideo, udostępnionym we wtorek.

Teaser, udostępniony przez dyrektora generalnego Telegramu Pavla Durova na jego osobistym kanale, pokazuje, jak aplikacja będzie wyglądać na Apple Vision Pro. Na podstawie obrazów Telegram zapewnił, że aplikacja jest zgodna ze wszystkimi wytycznymi projektowymi systemu visionOS. Cała aplikacja jest przezroczysta, dzięki czemu użytkownicy mają poczucie głębi podczas korzystania z Telegramu na Vision Pro.

Zamiast tradycyjnego paska kart Telegram dla systemu visionOS ma pasek boczny, który zapewnia szybki dostęp do kontaktów, połączeń, czatów i ustawień. Użytkownicy mogą spodziewać się tych samych funkcji, które dostępne są w Telegramie na IPhonie z systemem iOS — takich jak multimedia, wiadomości audio, a nawet nowo wprowadzone Historie.

W zwiastunie możemy zobaczyć także immersyjny odtwarzacz wideo, a także animowane naklejki AR, które wypełniają cały widok, przełamując granice okna aplikacji. Wiadomości można wysyłać za pomocą dyktowania Siri lub wirtualnej klawiatury systemu. Teaser można obejrzeć tutaj.

W tej chwili nie udostępniono więcej szczegółów na temat aplikacji, ale biorąc pod uwagę, że Vision Pro ma trafić do sklepów w USA na początku 2024 roku, Telegram ma jeszcze trochę czasu na dopracowanie aplikacji pod visionOS do premiery w przyszłym roku. Programiści mogą pobrać pakiet SDK systemu visionOS, aby tworzyć aplikacje dla Vision Pro. Apple zaprosił kilku programistów do wypróbowania nowego sprzętu przed oficjalną premierą.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telegram | 9To5Mac