Na playlistach Apple Music lub Spotify można będzie zapisywać utwory z TikToka

TikTok udostępnia nowe narzędzie, które pozwala użytkownikom dodawać utwory znalezione w aplikacji bezpośrednio do aplikacji muzycznych, takich jak Apple Music czy Spotify.

„Add to music app” funkcja w TikToku
„Add to music app” funkcja w TikToku

Nowa funkcja TikToka, początkowo dostępna w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, to przycisk „Dodaj utwór” pod filmami na TikToka, umożliwiający użytkownikom zapisanie utworu na domyślnej liście odtwarzania w wybranej usłudze przesyłania strumieniowego lub na wybranej przez siebie liście odtwarzania. Ole Obermann, globalny dyrektor ds. rozwoju biznesu muzycznego w TikToku, podkreślił rolę aplikacji w łączeniu artystów z publicznością na całym świecie i zwiększaniu zaangażowania w ich muzykę.

Zobacz też: Stacja „Odkrycia” podpowie Ci nowe utwory w Apple Music

„TikTok jest już najpotężniejszą na świecie platformą do odkrywania i promocji muzyki, która pomaga artystom nawiązywać kontakt z naszą globalną społecznością i zwiększać zaangażowanie w ich muzykę” – powiedział. „Opcja Add to Music idzie o krok dalej, tworząc bezpośrednie połączenie między odkrywaniem w TikToku a korzystaniem z usługi strumieniowego przesyłania muzyki, dzięki czemu fani muzyki mogą łatwiej niż kiedykolwiek cieszyć się pełnym utworem w serwisie strumieniowego przesyłania muzyki swojego wyboru, generując w ten sposób jeszcze większą wartość dla artystów i posiadaczy praw.”

Przy pierwszym użyciu funkcja wyświetla monit o wybranie ulubionej usługi strumieniowego przesyłania muzyki, która staje się domyślną usługą do wykorzystania w przyszłości. Utwory dodane tą metodą zostaną zapisane na nowej liście odtwarzania w wybranej aplikacji muzycznej, chociaż użytkownicy mogą wybierać różne listy odtwarzania.

W przypadku Amazon Music funkcja „Dodaj do aplikacji muzycznej” jest dostępna dla członków Prime i klientów Amazon Music Unlimited, umożliwiając im zapisywanie utworów na liście odtwarzania „TikTok Songs” lub innej wybranej liście odtwarzania. Zapisane utwory domyślnie znajdą się na liście odtwarzania „Ulubione utwory” w Spotify.

Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy aplikacjami muzycznymi zainstalowanymi na swoich telefonach, w tym także Apple Music. Funkcja „Dodaj do aplikacji muzycznej” jest obecnie udostępniana w USA i Wielkiej Brytanii, a w planach jest rozszerzenie jej na większą liczbę rynków.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider