Zamki Nuki Smart Lock i Smart Lock Pro 4 zgodne z Matter już są!

Inteligentne zamki Nuki Smart Lock i Smart Lock Pro 4. generacji, kompatybilne z Matter, są już dostępne w Europie.

Nuki Smart Lock Pro 4

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Nuki zaprezentowało nowe modele inteligentnych zamków Nuki Smart Lock 4 i Smart Lock Pro 4, które są kompatybilne z Matter i wkrótce będą obsługiwać Thread, zapewniając szeroką gamę opcji zdalnego sterowania. Ponadto nowy Keypad 2 umożliwia odblokowanie drzwi za pomocą odcisku palca lub numerycznego kodu. Nuki Smart Lock i Smart Lock Pro 4. generacji są już w sprzedaży w Europie. Za pomocą aplikacji mobilnej można zdalnie sterować urządzeniem – a funkcja Auto Lock, która wykorzystuje BLE, GPS i Wi-Fi do wykrywania Twojego podejścia do drzwi, pozwala na automatyczne otwarcie drzwi.

Sprawdź też: Inteligentny Zamek i Klucze od Netatmo, wkrótce kupisz też w Polsce!

Głównym ulepszeniem czwartej generacji w porównaniu do poprzednich jest kompatybilność z Matter, umożliwiająca dodanie urządzenia do ekosystemów inteligentnego domu, takich jak Google Home i Apple Home, a wkrótce także do Amazon Alexa i Samsung SmartThings.

Kolejnym ulepszeniem jest wydłużona żywotność baterii nowego inteligentnego zamka Nuki Smart Lock, która wzrosła o 30% — do około sześciu miesięcy. Co więcej, model Pro obsługuje także Wi-Fi dzięki wbudowanemu modułowi WLAN, a kompatybilność z Thread zostanie odblokowana wiosną przyszłego roku wraz z aktualizacją z Matter 1.1 do Matter 1.2, co zapewni jeszcze więcej opcji sterowania.

Nuki Smart Lock 4 (po lewej) i Nuki Smart Lock Pro 4 (po prawej)
Nuki Smart Lock 4 (po lewej) i Nuki Smart Lock Pro 4 (po prawej)

Właściciele modelu standardowego mogą uiścić jednorazową opłatę w wysokości 39 euro za umożliwienie sterowania za pośrednictwem Thread. Podobnie jak starszy model, nowy Smart Lock posiada plastikową obudowę a model Smart Lock Pro dodatkowo metalowe elementy.

Zaprezentowano także Nuki Keypad 2 Pro, pozwalający odblokować zamek Smart Lock za pomocą odcisku palca lub kodu.

Zamki Nuki Smart Lock 4. generacji i Smart Lock Pro 4. generacji można kupić odpowiednio za 149 GBP/169 EUR i 245 GBP/279 EUR. Dostępne są różne opcje kolorystyczne: z białymi lub czarnymi obudowami, wkładkami zamka o profilu euro lub okrągłym profilu szwajcarskim, oraz adaptery umożliwiające dopasowanie do różnych klamek do drzwi, w razie potrzeby.

Nuki Keypad 2 Pro kosztuje 309 GBP/349 EUR, a wszystkie urządzenia będą dostępne w sklepie Amazon od 15 listopada 2023 roku.

Aplikację Nuki Smart Lock pobierzesz ze sklepów App Store na iOS-a i Google Play na Androida:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nuki | NotebookCheck