Amazon zamyka aplikację mobilną ComiXology i łączy ją z Kindle

Amazon ogłosił, że aplikacja Comixology zostanie wycofana, a cała zawartość zostanie w grudniu zintegrowana z aplikacją Kindle.

ComiXology (logo)

Aplikacja mobilna ComiXology od dawna jest uważana za jeden z najlepszych sposobów czytania cyfrowych komiksów kupowanych przez użytkowników, ale odkąd firma została wykupiona przez Amazon, wszystko się zmieniło. W 2022 roku oryginalna aplikacja Comixology została zastąpiona przez aplikację Kindle o zmienionej wersji.

Teraz Amazon idzie dalej. Od 4 grudnia 2023 roku aplikacja ComiXology zostanie całkowicie wycofana. Na tabletach z systemem Android, iOS i Amazon oddzielna aplikacja Comixology przestanie działać. Zamiast tego użytkownicy będą musieli uzyskiwać dostęp do swoich bibliotek za pośrednictwem aplikacji Amazon Kindle na tych platformach.

Amazon wyjaśnia tę decyzję: 4 grudnia 2023 roku połączymy aplikacje ComiXology i Kindle na iOS-a, Androida i Fire OS, a aplikacja Comixology nie będzie już dostępna do użytku. Po 4 grudnia 2023 roku będziesz mieć nadal dostęp do komiksów, powieści graficznych i mang ComiXology w aplikacji Kindle. Upewnij się, że używasz tego samego loginu Amazon, którego używasz teraz w aplikacji Comixology.

Amazon twierdzi, że poza zmianą aplikacji użytkownicy powinni odczuć minimalny wpływ tej zmiany, ponieważ postęp czytania powinien być zsynchronizowany, a wszystkie książki w ComiXology są również dostępne na Kindle. ComiXology Unlimited również będzie nadal działać.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | 9To5Google