iOS 15.4 beta 2 zawiera API do „Tap to Pay”

Aktualizacja systemu iOS 15.4 beta 2 zawiera nowy interfejs API umożliwiający implementację funkcji „Tap to Pay” na iPhonie.

Zrzut ekranu „Tap Here to Pay” – iPhone

Po oficjalnym ogłoszeniu przez Apple’a nowej funkcji Tap to Pay („Zbliż, aby zapłacić”), która zamienia iPhone’a w terminal płatności zbliżeniowych, firma udostępniła dziś programistom uaktualnienie iOS 15.4 beta 2. Nic dziwnego, że najnowsza wersja beta mobilnego systemu operacyjnego Apple’a zawiera nowe interfejsy API, które umożliwiają obsługę funkcji Tap to Pay na iPhonie.

Apple współpracuje z innymi firmami, takimi jak Stripe i Shopify, aby umożliwić im korzystanie z układu NFC iPhone’a w swoich aplikacjach. W ten sposób użytkownicy będą mogli otrzymywać płatności kartą kredytową i debetową od innych osób, używając swojego iPhone’a jako czytnika kart zbliżeniowych.

Nowy system iOS 15.4 beta 2 zawiera frameworki, których potrzebują programiści, aby zaimplementować nową funkcję. Struktury ujawniają również więcej szczegółów na temat tego, jak ta funkcja będzie działać dla dostawców.

Aby włączyć funkcję Tap to Pay na iPhonie, użytkownicy muszą zarejestrować się w Apple Business Register i przesłać szczegółowe informacje o swoich transakcjach do firmy Apple. Oprócz obsługi zwykłych kart kredytowych i debetowych funkcja jest również kompatybilna z kartami sklepowymi i nagrodami.

Interfejs pokazuje też, że funkcja działa nie tylko z kartami zbliżeniowymi i Apple Pay, ale także z „wszelkimi innymi urządzeniami do płatności zbliżeniowych” – klienci mogą więc płacić również za pomocą Google Pay i Samsung Pay. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami funkcja Tap to Pay wymaga technologii odczytu znaczników w tle, która jest dostępna tylko na telefonach iPhone XR/XS i nowszych.

Steve Moser odkrył odniesienia do „ContactlessReaderUIService” w kodzie, a także wzmianki o alertach, które zobaczą użytkownicy końcowi:

  • ‌iPhone‌ gotowy do przyjęcia płatności zbliżeniowych.
  • Przyłóż kartę lub urządzenie do ‌iPhone’a‌ sprzedawcy i poczekaj na dźwięk sukcesu.
  • Aby akceptować płatności zbliżeniowe, włącz NFC i spróbuj ponownie.
  • Przekroczono limit czasu płatności ze względu na Twoje bezpieczeństwo. Spróbuj ponownie, gdy będziesz gotowy do przyjęcia płatności.
  • Zapłać %@ %@.
  • Zwrot od %@ za %@”.
  • Spróbuj ponownie i przytrzymaj kartę dłużej.
  • Używaj swojego iPhone’a, aby akceptować płatności zbliżeniowymi kartami kredytowymi i debetowymi, Apple Pay lub innymi opcjami płatności zbliżeniowych.

Apple uruchomi funkcję Tap to Pay na iPhonie z kilkoma partnerami wiosną tego roku, a następnie ta funkcja zostanie rozszerzona na więcej platform płatniczych do końca roku – na razie tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie ma szczegółowych informacji o tym, kiedy funkcja Tap to Pay będzie dostępna w innych krajach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | MacRumors