Apple wprowadza Tap to Pay w Ukrainie

Firma Apple uruchomiła na Ukrainie usługę Tap to Pay na iPhonie, umożliwiając małym i dużym sprzedawcom detalicznym w kraju używanie iPhone’ów jako terminala płatniczego.

Tap to Pay dostępne na Ukrainie | PrivateBank
Tap to Pay dostępne na Ukrainie | PrivateBank

Ukraina staje się siódmym regionem obsługującym funkcję Tap to Pay po podobnych wdrożeniach w Wielkiej Brytanii, Australii, Tajwanie, Brazylii i Holandii na początku tego roku. Ta funkcja została wprowadzona w Stanach Zjednoczonych w lutym 2022 roku i umożliwia akceptowanie płatności iPhone’em wykonywanych za pośrednictwem Apple Pay, zbliżeniowych kart kredytowych i debetowych oraz innych portfeli cyfrowych przy użyciu tylko iPhone’a – nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt ani urządzenie do obsługi kart kredytowych.

PrivatBank to pierwsza instytucja finansowa oferująca opcję Tap to Pay na iPhonie swoim klientom biznesowym z Ukrainy. System Apple‌‌‌‌’a wykorzystuje technologię NFC do bezpiecznego uwierzytelniania płatności zbliżeniowych, a funkcja ta obsługuje również wprowadzanie kodu PIN, co obejmuje opcje ułatwień dostępu.

Jesteśmy zachwyceni możliwością uruchomienia funkcji Tap to Pay na iPhonie dla przedsiębiorców i firm na Ukrainie oraz udostępnienia tego prostego i bezpiecznego rozwiązania, które zapewnia większą elastyczność w akceptowaniu płatności dla firm każdej wielkości, od sprzedawców ulicznych po dużych sprzedawców detalicznych. Jako bank państwowy z największym udziałem małych i średnich przedsiębiorstw, czujemy wielką odpowiedzialność za wspieranie przedsiębiorstw w zwiększaniu skali – i oszczędzaniu – dzięki szybkim rozwiązaniom w zakresie płatności osobistych.

– powiedział Gerhard Boesch, prezes zarządu PrivatBanku

Tap to Pay (Dotknij, aby zapłacić) na iPhonie‌‌‌‌ wymaga do działania modeli ‌‌‌‌iPhone’a‌‌‌‌ XS lub nowszych i działa dla klientów tak samo, jak każda normalna transakcja ‌‌‌‌Apple Pay‌‌‌‌. Sprzedawcy muszą jedynie otworzyć aplikację, zarejestrować sprzedaż i przedstawić kupującemu swój iPhone, który może następnie przyjąć odpowiednią metodę płatności zbliżeniowej.

Розроблений ПриватБанком додаток “Термінал” для iPhone – це комплексне готове рішення для бізнесу, яке дозволяє не тільки приймати безконтактні платежі з карток Visa та Mastercard, але також реєструвати касові операції, створювати та фіскалізувати чеки та передавати інформацію податковим органам.

Aplikacja „Terminal” na iPhone’a, stworzona przez PrivatBank, to kompleksowe, gotowe rozwiązanie dla biznesu, które pozwala nie tylko przyjmować płatności zbliżeniowe kartami Visa i Mastercard, ale także rejestrować transakcje gotówkowe, wystawiać i fiskalizować czeki oraz przelewać informacji organom podatkowym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PrivateBank | Macrumors