W przeprojektowanej aplikacji Fitbit wrócił procent baterii

W nowej wersji aplikacji mobilnej Fitbit 4.0.4 powróciła ikona ze znacznikiem naładowania połączonego urządzenia.

Fitbit 4.0.4 ze znacznikiem naładowania baterii w % (po lewej)
Fitbit 4.0.4 ze znacznikiem naładowania baterii w % (po prawej) i dotychczasowa wersja aplikacji (po lewej)

W zeszłym miesiącu Fitbit szczegółowo opisał kilka nadchodzących zmian w swojej przeprojektowanej aplikacji w odpowiedzi na opinie użytkowników, w tym przywrócenie procentu naładowania baterii w trackerach i smartwatchach. W aplikacji Fitbit 4.04, która jest obecnie dostępna w sklepie App Store (iOS), pojawiła się pigułka z ikoną połączonego urządzenia i procentem naładowania baterii. Gdy poziom naładowania baterii jest niski, wskaźnik % zmienia kolor na czerwony, co będzie wyraźnym przypomnieniem o konieczności naładowania.

Zobacz też: Opaska Xiaomi Mi Band 8 już z polskim interfejsem!

Poprzednio, w związku z przeprojektowaniem, trzeba było otworzyć kartę Urządzenia, która podawała jedynie przybliżony poziom naładowania – np. „Bateria pełna” – a nie dokładny procent.

W starej wersji aplikacji można było szybko sprawdzić poziom baterii, przesuwając palcem w dół na karcie Today (Dzisiaj), aby rozpocząć synchronizację. Było to nieco bardziej ukryte, ale sprytny sposób na uporządkowanie interfejsu użytkownika, dopóki nie potrzebujemy tych informacji.

Jak zauważył serwis 9TO5Mac, jest to sposób wyświetlania czasu pracy baterii jak dla Pixel Watch 2 w aplikacji na iOS-a. Na Androidzie nie ma takiego odczytu, ani nawet przybliżenia na Fitbit 4.03, a czy jest to zamierzone, przekonamy się wkrótce.

Znacznik procentowy naładowania baterii w aplikacji Fitbit 4.0.4
Znacznik procentowy naładowania baterii w aplikacji Fitbit 4.0.4

Wersja 4.04 dla Androida nie jest jeszcze dostępna w sklepie Google Play, ale prawdopodobnie zacznie być wdrażana w nadchodzących dniach.

Pobierz najnowszą wersję aplikacji mobilnej Fitbit: Health & Fitness ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9To5Mac