Vivo Watch 3 z BlueOS i długim działaniem baterii

Nowy smartwatch Vivo Watch 3 zadebiutował z systemem BlueOS, 16-dniową żywotnością baterii na jednym ładowaniu oraz w 4 wykończeniach kolorystycznych.

Vivo Watch 3 z BlueOS
Vivo Watch 3 z BlueOS

Firma Vivo zaprezentowała Watch 3, niedrogi smartwatch dostępny w kilku wykończeniach z BlueOS, nowym system operacyjnym obsługującym aplikacje innych firm i pomagającym smartwatchowi wydłużyć czas pracy baterii na jednym ładowaniu do 16 dni. Vivo rozpoczęło obecnie sprzedaż Watch 3 w Chinach, gdzie jego cena detaliczna zaczyna się od 1099 CNY (~151 dolarów).

Alternatywnie smartwatch jest dostępny z kartą eSIM w cenie 1299 CNY, która przy aktualnym kursie wymiany przelicza się na 178 dolarów. Podobnie jak w przypadku serii X100, Vivo nie potwierdziło, czy zamierza wypuścić Watch 3 na całym świecie. Opublikowano jednak pełne szczegóły sprzętowe swojego najnowszego smartwatcha, a także różne obrazy marketingowe.

Vivo Watch 3 przypomina Google Pixel Watch 2 (399,99 USD na Amazonie), aczkolwiek z przesuniętą cyfrową koroną. Ponadto nowy smartwatch Vivo Watch 3 ma obudowę o wymiarach 46,1 x 46,1 mm, co pozwala na umieszczenie w niej większego wyświetlacza niż ma jego odpowiednik w Pixel Watch 2. Vivo Watch 3 ma 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 pikseli i obsługujący funkcję Always On (AOD).

Vivo Watch 3 tarcze zegarka
Tarcze w Vivo Watch 3

Ponadto inteligentny zegarek od Vivo ma preinstalowany BlueOS, nowy system operacyjny dla smartwatcha, który integruje ponad 100 trybów sportowych i tarcz zegarka, a także własne aplikacje umożliwiające korzystanie z chipa NFC, czujnika SpO₂ i modułu GPS smartwatcha.

Co więcej, BlueOS obsługuje aplikacje innych firm za pośrednictwem wbudowanego sklepu z aplikacjami — Vivo nie podało jeszcze pełnych szczegółów na temat swojego sklepu z aplikacjami. Najciekawsze jest to, że Watch 3 ma wytrzymać do 16 dni pracy na baterii, choć oficjalne szacunki spadają do 3 dni przy zawsze aktywnym eSIM.

Vivo Watch 3 - lifestyle - zegarek na nadgarstkach modeli

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vivo | Notebookcheck