Darmowy serwis streamingowy NASA+ już wystartował!

NASA+ to bezpłatna i wolna od reklam usługa przesyłania strumieniowego agencji, obejmująca relacje na żywo i oryginalne serie wideo.

Serwis streamingowy NASA+ i aplikacja mobilna

Zgodnie z zapowiedziami w lipcu tego roku, agencja kosmiczna NASA uruchamia swoją pierwszą usługę VOD o nazwie NASA+ (NASA Plus) oraz zaktualizowaną aplikację, które otwierają nowy świat oryginalnych treści agencji kosmicznej z korzyścią dla wszystkich. Te nowe platformy cyfrowe to miejsce, w którym znajdują się oryginalne serie filmów, relacje na żywo ze startów, treści dla dzieci, programy w języku hiszpańskim i najświeższe informacje dotyczące wysiłków NASA na rzecz poprawy życia na Ziemi poprzez innowacje, badania i odkrycia.

Zobacz też: Z aplikacją „Spot the Station” od NASA znajdziesz Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na niebie!

Nową usługę streamingową można odbierać na większości głównych platformach za pośrednictwem aplikacji NASA, w tym na urządzeniach mobilnych i tabletach z systemami iOS i Android, a także na odtwarzaczach multimediów strumieniowych Roku i Apple TV. Użytkownicy mogą również korzystać z usługi online przez przeglądarkę internetową pod adresem plus.nasa.gov.

Platformy te stanowią część wysiłków mających na celu zapewnienie społeczeństwu większej dostępności, wykrywalności i bezpieczeństwa treści agencji. Na początku tego roku NASA uruchomiła odnowione strony internetowe nasa.gov i science.nasa.gov, tworząc nową bazę danych dla badań, danych klimatycznych, informacji o Artemis i nie tylko.

„Dzięki nowej aplikacji i platformie do przesyłania strumieniowego NASA świat może dołączyć do nas podczas odkrywania nieznanego” – powiedział Marc Etkind, zastępca administratora w Biurze Komunikacji w siedzibie NASA. „NASA jest katalizatorem niektórych z najwspanialszych historii ludzkości; a teraz, dzięki naszej nowej obecności cyfrowej, każdy będzie miał dostęp do tych historii 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu”.

Bezpłatny dostęp do największych historii ludzkości

Dzięki pozbawionej reklam, bezpłatnej i przyjaznej rodzinom usłudze przesyłania strumieniowego NASA+ użytkownicy uzyskują dostęp do nagrodzonych nagrodą Emmy relacji agencji na żywo i oglądania misji NASA, dzięki kolekcjom oryginalnych seriali wideo, w tym nowe seriale debiutujące w serwisie.

Od teraz każdy może cieszyć się oryginalną zawartością NASA+, w tym:

 • Seria dokumentalna o zdjęciach z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, a także druga seria przedstawiająca najpotężniejszy na świecie teleskop kosmiczny od laboratorium do startu.
 • Animowane programy dla dzieci o planetach, tajemnicach wszechświata i światach międzygalaktycznych.
 • Seria opowiadająca osobiste historie astronautów NASA.
 • Serial, który zabiera widzów za kulisy grupy naukowców pracujących nad pierwszą amerykańską próbką z asteroidy.
 • Kosmos w ultrawysokiej rozdzielczości z przestrzenną ścieżką dźwiękową.
 • Treści w języku hiszpańskim, w tym seriale przedstawiające pracowników NASA pochodzenia latynoskiego i latynoskiego, treści dotyczące klimatu dla dzieci i nie tylko.

NASA+ będzie także transmitować na żywo relacje z wydarzeń, dzięki którym ludzie na całym świecie będą mogli w czasie rzeczywistym oglądać, jak agencja wysyła eksperymenty naukowe i astronautów w przestrzeń kosmiczną, a ostatecznie pierwszą kobietę i osobę ciemnoskórą na Księżycu.

Aplikacja mobilna NASA, pobrana ponad 30 milionów razy, prezentuje ogromną kolekcję najnowszych treści agencji, w tym ponad 21.000 zdjęć, podcastów, wiadomości i reportaży oraz relacje z wydarzeń na żywo. Nowe aktualizacje aplikacji obejmują:

 • Pełny dostęp do transmisji strumieniowej na żądanie dzięki NASA+.
 • Powiadomienia push w chmurze.
 • Obserwacje i powiadomienia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, które pozwalają użytkownikom oglądać ją przelatującą nad głową.
 • Możliwość oceniania zdjęć oraz przeglądania i udostępniania najwyżej ocenianych.
 • Rzeczywistość rozszerzona, która umożliwia użytkownikom przeglądanie, obracanie i powiększanie modeli 3D rakiet, statków kosmicznych i łazików NASA
 • Aplikacja NASA jest dostępna bezpłatnie. Dowiedz się więcej o aplikacji NASA online.
Serwis streamingowy NASA+ w aplikacji mobilnej NASA
Serwis streamingowy NASA+ w aplikacji mobilnej NASA

Aplikację mobilną NASA pobierzesz ze sklepów Ap Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NASA