„Braid, Anniversary Edition” ukaże się w 2024 roku

Długo oczekiwana i trochę spóźniona edycja rocznicowa gry „Braid, Anniversary Edition” wreszcie zapowiedziano na 30 kwietnia 2024 roku.

Oryginalny Braid z 2008 roku vs. Braid, Anniversary Edition z 2024 roku
Oryginalny Braid z 2008 roku vs. Braid, Anniversary Edition z 2024 roku

Pamiętacie Braid, Anniversary Edition — zaktualizowaną wersję zaginającej czas platformówki z łamigłówkami, która została ogłoszona po raz pierwszy w 2020 roku z datą premiery na 2021 rok? Gra oczywiście ominęła to okno premiery, ale w miniony czwartek deweloper Thekla w końcu ogłosił dokładną datę premiery na 30 kwietnia 2024 roku.

Zobacz również: Zremasterowany „Alto’s Adventure: Duch góry” trafia do Apple Arcade

Edycja rocznicowa będzie oferować szereg aktualizacji, które wydają się poprawiać podstawową istotę gry, ale nie zmieniając zbyt wiele w samej rozgrywce. Jak wynika z komunikatu prasowego, wprowadzono nową, „ręcznie przemalowaną” grafikę, którą można dowolnie przełączać między starą i nową grafiką. Ma „ulepszony dźwięk” oraz „nowe miksy i warianty ścieżki dźwiękowej”.

Zawiera także ponad 15 godzin komentarzy twórców z udziałem wielu osób, w tym projektanta Jonathana Blowa i Franka Cifaldiego z Fundacji Historii Gier Wideo (Video Game History Foundation). Jednak na podstawie oświadczenia Blowa „komentarz dewelopera” wydaje się niedopowiedzeniem:

Możesz śledzić poszczególne wątki komentarzy przestrzennie, poprzez tunele czasoprzestrzenne przechodzące z poziomu na poziom, aby zobaczyć ewolucję poszczególnych koncepcji; komentarz zawiera wiele znaczników, dzięki czemu możemy zakreślać elementy na ekranie, wskazywać strzałkami wszelkie szczegóły wizualne, o których mówimy, pokazywać diagramy, odtwarzać nagrania rozgrywki, aby pokazać, co się stanie, jeśli spróbujesz zrobić to czy tamto na określonym poziomie, i wiele innych możliwości.

Brzmi to trochę, jakby nowy Braid, Anniversary Edition miał być czymś na wzór interaktywnych filmów dokumentalnych z Digital Eclipse.

Braid, Anniversary Edition ukaże się 30 kwietnia 2024 roku na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, PC oraz w ramach subskrypcji gier mobilnych Netflix. Zostanie wydany na komputerach Mac i Linux „w późniejszym terminie”.

„Eksplodujące kotki”: Tom Ellis jako Bóg w kociej postaci w nowym teaserze serialu opartego na bestsellerowej grze. Premiera w 2024 roku — tylko w serwisie Netflix:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge