Historie z serialu „Spotkania” przypominają nam to, co wiemy o UFO

Masowe obserwacje UFO z ostatnich 50 lat wywołują intrygę i są tematem tego dokumentu przedstawiającego relacje świadków, wypowiedzi ekspertów oraz nowe dowody.

Serial dokumentalny „Spotkania” (Netflix, 2023)

W serialu dokumentalnym Spotkania (tyt. oryg. Encounters) poznasz nowe rewelacje od wojskowych informatorów o spotkaniach z kosmitami, UFO i tajnych programach Pentagonu oraz relacje z największych mediów. Wszystko to uświadamia, jak istotna jest ta kwestia, która przez całe dekady przedstawiana była jedynie w teoriach spiskowych.

Sprawdź też: „UFO: przełomowe śledztwa” w National Geographic od 21 kwietnia

Serial dokumentalny Spotkania wyreżyserował Yon Motskin (Pokolenie naciągaczy). Na całość miniserialu składają się 4 odcinki: Wysłannicy, Kwestia wiary, Trójkąt Broad Haven oraz Światła nad Fukushimą.

Twórcy serii podróżują po całym świecie, aby poznać cztery niezwykłe, prawdziwe historie spotkań z istotami pozaziemskimi. Każdy odcinek opowiada jedną historię: dziwnych świateł na niebie nad małym miasteczkiem w Teksasie, podwodnych statków kosmicznych nawiedzających walijską wioskę na wybrzeżu, spotkania obcych z uczniami w Zimbabwe oraz nieludzkiej inteligencji ingerującej w elektrownię jądrową w Japonii.

W serialu przedstawiono relacje od naocznych świadków z miejsc, gdzie pojawili się obcy – całość została merytorycznie opracowana przez badaczy i personel wojskowy. Ta kategoria wciąż wykracza poza naukę, ale podkreśla głęboko ludzki wpływ tych spotkań na życie, rodziny i społeczności.

Jest to swego rodzaju ponadczasowa kosmiczna opowieść detektywistyczna, która wyłania się z tej układanki pozornie niezwiązanych ze sobą kontaktów w różnych miejscach, o różnym czasie i w różnorodnych kulturach.

Jest to zestaw niesamowicie podobnych historii, które mogą świadczyć, że do spotkań z pozaziemską cywilizacją dochodzi na całym świecie, co zawsze wzbudza zdziwienie i nie mieści się w naszym pojmowaniu świata.

Opisy odcinków serialu dokumentalnego „Spotkania”:

  1. Wysłannicy (53 min) — w 2008 roku relacje o dziwnych światłach nad środkowym Teksasem zostały wyśmiane. Nowe dane radarowe potwierdzają relacje naocznych świadków.
  2. Kwestia wiary (48 min) — w 1994 roku ponad 60 dzieci w szkole w Zimbabwe twierdziło, że widziały kosmitów. Po latach świadkowie podtrzymują swoje relacje, ale inni są sceptyczni.
  3. Trójkąt Broad Haven (51 min) — bliskie spotkanie w szkole w malutkiej walijskiej wiosce rozpoczyna serię przypadków zauważenia UFO. Astrofizyk snuje teorie na temat kosmitów i wody.
  4. Światła nad Fukushimą (45 min) — po katastrofie nuklearnej w Fukushimie w 2011 r. ocalali mówili o jasnych światłach nad elektrownią. Zdaniem niektórych zdarzenie potwierdza to, w co długo wierzono.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix