„UFO: przełomowe śledztwa” w National Geographic od 21 kwietnia

Nowe fakty o niezidentyfikowanych obiektach latających w 5-odcinkowym serialu dokumentalnym „UFO: przełomowe śledztwa” w National Geographic.

„UFO: przełomowe śledztwa” w National Geographic od 21 kwietnia 2023 roku

W 2022 roku po blisko 50 latach milczenia amerykański Kongres ponownie poruszył temat niezidentyfikowanych obiektów latających. Autorzy nowego serialu dokumentalnego „UFO: przełomowe śledztwa” zastanawiają się nad tym, co skłoniło władze USA do zmiany dotychczasowego podejścia, przy okazji prezentują odtajnione nagrania wideo oraz niesamowite relacje pilotów marynarki wojennej. Pięcioodcinkowa seria zadebiutuje na antenie National Geographic już 21 kwietnia 2023 roku o godz. 21:00. 

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych notowane są kolejne obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających. Choć wyjaśnienie większości zagadek nie stanowi problemu (są to na przykład balony meteorologiczne), to pojawiają się zjawiska, które wymagają dodatkowej analizy ze strony ekspertów i naukowców. „UFO: przełomowe śledztwa” to serial, który przeprowadza widzów przez proces wyjaśniania najbardziej interesujących świadectw z obserwacji UFO.

Twórcy serii prezentują wiele niepublikowanych dotąd materiałów – nagrań wideo, zdjęć, odtajnionych akt i zeznań świadków. Wśród nich są relacje zgłaszane przez pilotów myśliwców, którzy widywali zagadkowe obiekty poruszające się z nienaturalną prędkością. W serialu wypowiadają się m.in. korespondentka „The New York Times” w Pentagonie i zwyciężczyni Nagrody Pulitzera Helene Cooper, prezes Centrum Badań nad UFO Mark Rodeghier, a także ludzie związani z administracją rządową, jak zastępca szefa sztabu Białego Domu John Podesta.

Przy okazji analizy danych źródłowych autorzy opowiadają również o początkach fenomenu UFO w Ameryce i przytaczają kulisy powstania Projektu Błękitnej Księgi, który miał za zadanie badać doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających. 

Program „UFO: przełomowe śledztwa”, w oparciu o najnowsze badania naukowe, z należytą starannością bada wszelkie możliwe zjawiska, które mogłyby wskazywać na istnienie UFO. Emisja fascynującego, pięcioodcinkowego serialu dokumentalnego odbędzie się w piątek, 21 kwietnia 2023 roku o godz. 21:00 na antenie National Geographic.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: National Geographic