„finity.” w Apple Arcade tak Cię wciągnie, że ją znienawidzisz

W sierpniu tego roku w katalogu Apple Arcade pojawiła się gra logiczna „finity.” którą pokochasz i znienawidzisz za to, że tak wciąga!

Gra logiczna „finity.” w Apple Arcade

Serwis z grami mobilnymi Apple Arcade stale powiększa się o nowe tytułu, a gra logiczna finity., jest jednym z tych tytułów, które warto wypróbować — ale nie miejcie pretensji za to, że tak wciąga! Finity to swego rodzaju gra logiczna typu catch-all. Łączy w sobie aspekty klasycznych gier, takich jak Tetris, 2048 i Threes, ale z własnym akcentem.

Lubisz gry logiczne? Musisz sprawdzić także: Zapętlony relaks z grą „Linko – Relaxing Loop”

Apple opisuje ją jako „przemyślaną, ręcznie wykonaną grę w dopasowywanie”. Dostępne są trzy tryby gry: tryb klasyczny, Classic Mode, Casual Mode oraz Tempo Mode, przy czym ten ostatni skupia się na bardziej swobodnej grze z kojącą muzyką w tle. Reakcja dotykowa w finity. jest również niezwykle satysfakcjonująca.

Choć finity. może być zabawne i dostarczać rozrywki, może być jeszcze irytujące… w dobrym tego słowa znaczeniu… no w pewnym sensie. Kiedy zaczniesz grać, pomyślisz, że jestem w tym całkiem dobry. Ale nic bardziej mylnego! Im dalej w las, tym coraz trudniej jest przejść na nowy poziom. To, czy jest to „dobre”, zależy od ciebie. Polubisz to, ale też znienawidzisz.

Kilka zasad prowadzi do niekończącej się, zajmującej rozgrywki strategicznej i ekscytujących zagrań

  1. Kafelki owijają się wokół planszy.
  2. Przesuwaj wiersze i kolumny, aby dopasować 3 elementy.
  3. Liczba ruchów jest ograniczona, więc warto je przemyśleć!

Wspinaj się w rankingach, zdobywając kolejne poziomy umiejętności, aby odblokować wymagające kafelki specjalne, dopalacze i nowe motywy zapewniające różne nastroje w trybie klasycznym. Możesz też przejść do trybu tempo i zatracić się w muzyce, wykonując szybkie dopasowania i odnajdując swój rytm.

Wraz z upływem czasu finity. będzie nieustannie się rozwijać, więc możesz wypatrywać aktualizacji.

Gra mobilna finity. jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem usługi Apple Arcade na iPhone’a, iPada, Maca i Apple TV. Usługa Apple Arcade jest płatna i można wykupić ją oddzielnie lub w ramach pakietów Apple One.

Inny dostępny tytuł programisty Seabaa, Inc. (Sebastiana) to DUAL! dla dwóch osósb, który również warto wypróbować ze znajomymi lub rodziną!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Arcade | 9TO5Mac