Minirobot sprzątający SwitchBot K10+ dociera nawet do najciaśniejszych miejsc?

Ten mały robot odkurzający K10+ firmy SwitchBot dzięki swoim rozmiarom zajmuje niewiele miejsca i porusza się po trudno dostępnych miejsc, do których trudno dotrzeć innym robotom.

SwitchBot Mini Robot Vacuum K10+ (najmniejszy robot odkurzający na świecie)
SwitchBot Mini Robot Vacuum K10+ (najmniejszy robot odkurzający na świecie)

Według prognoz, z czasem cała technologia stanie się jeszcze potężniejsza, ale także bardziej kompaktowa. Jeśli porównasz dzisiejszy telefon z niezgrabnymi telefonami komórkowymi Nokia z lat 90., zauważysz ogromną różnicę w ich rozmiarze i możliwościach. Laptopy, aparaty fotograficzne i telewizory z czasem stały się cieńsze i bardziej eleganckie… a teraz to samo spotyka roboty odkurzające.

Przeczytaj też: Robot odkurzający Redkey R20 z ekranem dotykowym zamiast apki już wkrótce!

W porównaniu do przeciętnej wielkości obecnych robotów odkurzających SwitchBot K10+ jest wyraźnie mniejszy. Jednak chociaż większość technologii jest odchudzana wyłącznie ze względu na estetykę wizualną, miniaturowy rozmiar K10+ jest w rzeczywistości cechą konstrukcyjną. Mierzy zaledwie 9,7 cala średnicy (24,8 centymetra), dzięki czemu z łatwością mieści się w ciasnych przestrzeniach, do których trudno dostać się większości konwencjonalnych robotów odkurzających.

Małe rozmiary pozwalają mu na łatwiejsze omijanie nóg krzeseł i stolików, dostaje się w ciasne szczeliny między sofą a ścianą, a nawet przemyka przez stół w jadalni, sprzątając między nogami stołu itp. Reklamowany jest jako najmniejszy robot odkurzający z zewnętrznym pojemnikiem na śmieci. SwitchBot K10+ jest o 50% mniejszy niż konwencjonalny odkurzacz i o 90% bardziej wydajny, ponieważ może odkurzyć większą część domu.

SwitchBot K10+ jest do 50% mniejszy niż tradycyjne roboty odkurzające
SwitchBot K10+ jest do 50% mniejszy niż tradycyjne roboty odkurzające

Dzięki kompaktowej konstrukcji K10+ może dotrzeć do mniejszych przestrzeni, aby lepiej sprzątać

Pod względem dostępnych funkcji SwitchBot K10+ przypomina każdego innego flagowy robota odkurzającego, zapewniając wysoką siłę ssania, czyszczenie na mokro (mopowanie w formie przecierania) i na sucho, inteligentne funkcje, automatyczną nawigację, strefy zamknięte, cichy silnik i pojemnik na śmieci o pojemności 4 litrów, który może również służyć jako stacja ładująca dla K10+.

Najważniejsze cechy i funkcje robota odkurzającego SwitchBot K10+
Najważniejsze cechy i funkcje robota odkurzającego SwitchBot K10+

Jednak jego średnica mniejsza niż 10 cali i wysokość 3,6 cala (9,1 cm) w pionie sprawiają, że idealnie nadaje się do poruszania po każdym zakamarku domu. Robot jest wyposażony w odkurzacz o mocy 2500 Pa, ale jest praktycznie niesłyszalny dzięki technologii SilenTech firmy SwitchBot, która redukuje hałas o 50% do możliwych do opanowania 48 decybeli, dzięki czemu hałas pracy K10+ jest znacznie niższy niż w przypadku konwencjonalnych odkurzaczy. Oznacza to więcej sprzątania, mniej zakłóceń i mniejsze ryzyko, że odkurzacz doprowadzi Twojego psa do szaleństwa.

Technologia SilenTech w K10+
Technologia SilenTech w K10+

K10+ wraca do stacji bazowej w celu naładowania, gdy poziom naładowania akumulatora jest niski, a następnie wraca do ostatniego wyczyszczonego miejsca, aby dokończyć pracę.

Sprzątanie przez robota odkurzającego K10+
Sprzątanie przez robota odkurzającego K10+

Dzięki nawigacji LiDar SwitchBot K10+ skutecznie odwzorowuje i nawiguje po domu, czyszcząc części, które często byłyby omijane przez inne roboty odkurzające. Obracające się szczotki wypychają brud, kurz i cząstki jedzenia w stronę głowicy ssącej, która natychmiast zasysa je bezpośrednio do wbudowanego zbiornika na kurz .

Mopy do czyszczenia na mokro w K10+ mocuje się jako jednorazową „podkładkę czyszczącą” do podstawy odkurzacza, a po użyciu można ją wyjąć i wyrzucić jak mokrą chusteczkę do podłogi. Kurz zbierany przez K10+ jest automatycznie usuwany do pojemnika znajdującego się w bazie, która jest jednocześnie stacją ładującą.

Baza ładująca SwitchBot K10+ z pojemnikiem na śmieci o pojemności 4 l
Baza ładująca SwitchBot K10+ z pojemnikiem na śmieci o pojemności 4 l

Baza, która jednocześnie ładuje robota, zbiera w dużym pojemniku cały kurz i brud zasysany przez robota. Dzięki całkowitej pojemności 4 litrów można rzadziej czyścić samego robota, oszczędzając czas.

Aplikacja mobilna do sterowania robotem odkurzającym SwitchBot K10+

Ustawianie procedury czyszczenia robota SwitchBot K10+ jest bardzo proste, dzięki aplikacji mobilnej SwitchBot lub wydaniu polecenia asystentowi głosowemu, który masz w domu — obsługuje skróty Siri, Alexę, Asystenta Google Home, Samsung SmartThings oraz IFTTT.

Obsługa asystentów głosowych przez SwitchBot K10+
Obsługa asystentów głosowych przez SwitchBot K10+

Aplikacja na smartfona zapewnia dostęp do jeszcze większej liczby funkcji, takich jak możliwość ustawienia określonych obszarów sprzątania, zaprogramowania stref zakazu, czy planowanie sprzątania, gdy nie ma nas w domu, itp.

Aplikacja mobilna obsługująca robota odkurzającego SwitchBot K10+
Aplikacja mobilna obsługująca robota odkurzającego SwitchBot K10+

Możesz kontrolować robota SwitchBot jednym dotknięciem za pomocą smartfona. A jeśli to nie wystarczy, zaplanuj włączanie i wyłączanie urządzeń w zależności od tego, jak Ci odpowiada, dzięki SwitchBot Hub Mini. Aplikacja obsługuje także inne urządzenia firmy SwitchBot takie jak termometr i higrometr.

Aplikacja mobilna SwitchBot
Aplikacja mobilna SwitchBot

Użytkownicy Wear OS mogą również sprawdzać i kontrolować urządzenia SwitchBot lub uruchamiać sceny na zegarku z Androidem przez Wi-Fi lub komórkową transmisję danych.

„Najmniejszy robot sprzątający na świecie” jest dostępna w przystępnej cenie, zaczynającej się od 499 USD (ok. 2050 zł) (ze specjalnym kuponem, który obniża cenę do 399,99 USD na Amazonie).

Jego niewielka konstrukcja może Cię zmylić, ale jest równie mocny jak Twój obecny robot odkurzający, a jednocześnie jest bardziej zwinny i wydajny, dzięki czemu może dotrzeć także do niedostępnych części Twojego domu. Co więcej, waży 2,3 kilograma (ok. 5 funtów), co pozwala na noszenie go w jednej ręce.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SwitchBot | Yanko Design