Tetris® Beat do pobrania w ramach Apple Arcade

Nowa gra mobilna Tetris® Beat dla subskrybentów Apple Arcade wprowadza nowy element w klasycznej rozgrywce dopasowywania kafelków.

Tetris Beat w Apple Arcade

W serwisie z grami Apple Arcade pojawiła się w tym tygodniu kolejna godna pozazdroszczenia pozycja, dzięki premierze Tetris® Beat – świeżego spojrzenia na klasyczną grę TETRIS polegającą na dopasowywaniu płytek. Jednak ten tytuł wprowadza całkiem nową mechanikę rytmu, czystą grafikę i eklektyczny skład muzyki.

Do dyspozycji mamy trzy tryby gry, z których pierwszy — tryb upuszczania (Drop mode) — umożliwia graczom obracanie i upuszczanie Tetriminos w rytm, w celu budowania dużych kombinacji, aby osiągnąć wysokie wyniki. Tryb stukania (Tap mode) oferuje bardziej swobodną rozgrywkę opartą na rytmie, w której gracze mają za zadanie stukać w najbardziej strategiczny element, aby wskoczyć w rytm. Tryb maratonu (Marathon mode) prezentuje tradycyjną rozgrywkę Tetrisa z opcją dostosowania podkładu dźwiękowego.

Jeśli chodzi o soundtrack w grze Tetris Beat, to zawiera on 18 ekskluzywnych utworów różnych artystów, takich jak Alison Wonderland, GARZA, Hannah Diamond, Octo Octa, Dauwd, CINTHIE i innych. Deweloper N3twork twierdzi, że nowe utwory będą dodawane co miesiąc.

Wraz z nową muzyką Tetris Beat zawiera misje dzienne, tygodniowe i miesięczne. Gra wybrała również unikalny system tabel liderów w Game Center, który wiąże wyniki z każdą piosenką.

Tetris Beat obsługiwana jest na wielu platformach Apple’a: Apple TV, Macu, iPadzie i iPhonie, a także oferuje tryb maratonu na podzielonym ekranie do rywalizacji jeden na jednego na Apple TV. W grze można korzystać także z kontrolerów fizycznych. Dodatkowo, posiadacze słuchawek AirPods Pro i AirPods Max mogą cieszyć się dźwiękiem przestrzennym.

Apple Arcade to płatna usługa subskrypcji z grami. Klienci zyskują dostęp do stale rosnącego katalogu gier, który ostatnio przekroczył 200 tytułów. Apple oferuje nowym klientom bezpłatną miesięczną subskrypcję próbną.

Tetris® Beat jest dostępny do bezpłatnego pobrania w App Storze dla subskrybentów Apple Arcade:

źródło: Apple Arcade