12,9-calowy iPad Air ma pojawić się na początku 2024 roku

Według Kuo, odświeżenie oferty iPadów Air ma nastąpić na początku 2024 roku wraz pojawieniem się większego modelu o przekątnej 12,9 cala.

iPad Air 12,9 cala w 2024 roku?
iPad Air 12,9 cala w 2024 roku?

Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że firma Apple doda do swojej oferty nowego, większego iPada Air o przekątnej ekranu wynoszącej 12,9 cala. Odświeżona oferty iPadów ma z kolei pojawić się w przyszłym roku, a dwa modele iPada Air będą pierwszymi modelami tabletów Apple’a, które trafią do sprzedaży. W swojej najnowszej prognozie Kuo przewiduje, że Apple zrekompensuje tegoroczne braki w ofercie iPadów, aktualizując wszystkie istniejące modele, zaczynając od odświeżonego 10,9-calowego i nowego 12,9-calowego iPada Air z nowymi chipami, których masowa produkcja ma nastąpić w przyszłym roku — w pierwszym kwartale 2024 roku.

Przeczytaj też: Kiedy Apple wprowadzi nowe modele iPada Pro 5. i 7. generacji?

Kuo twierdzi, że zupełnie nowy iPad Air o przekątnej 12,9 cala będzie wyposażony w ekran LCD, w którym brakuje technologii mini-LED stosowanej w obecnych modelach iPada Pro firmy Apple, ale będzie korzystał z tej samej płyty montażowej. Zapewni to lepszą wydajność wyświetlania niż posiada obecny 10,9-calowy iPad Air, który wykorzystuje płytę montażową a-Si.

Następne w kolejce do premiery są modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED, o których krążą plotki już od jakiegoś czasu. W drugim kwartale Apple wprowadzi na rynek nowy 11-calowy i 13-calowy model iPada Pro z przeprojektowaną obudową i nowym chipem M3.

Kuo uważa, że na końcu w planie produkcyjnym tabletów Apple’a na rok 2024 są nowy iPad mini i iPad 11. generacji, czyli nowa wersja najtańszego tabletu producenta. Spowoduje to zaprzestanie produkcji iPada dziewiątej generacji, który jest obecnie nadal oferowany wraz z modelem 10. generacji w ofercie Apple.

Kuo uważa, że te zmiany spowodują jedynie niewielki wzrost dostaw iPadów w porównaniu z tym rokiem i przewiduje, że w 2024 roku będzie to około 52–54 mln sztuk. Taki wzrost pozostaje daleko od szczytowego poziomu 63 mln iPadów dostarczonych przez Apple’a w 2022 roku podczas pandemii.

Mark Gurman z Bloomberga z kolei zasugerował niedawno, że Apple zaktualizuje całą gamę iPadów w 2024 roku, ale jego przewidywania dotyczące harmonogramu różnią się nieco od Kuo i nie wspominają o nowym, większym iPadzie Air.

Gurman wcześniej informował, że iPady z niższej i średniej półki mogą zostać zaktualizowane już w marcu 2024 roku, spodziewa się jednak, że nowe 11-calowe i 13-calowe modele iPada Pro z chipem M3 i wyświetlaczami OLED zostaną wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2024 roku. Kolejne generacje iPada Air i iPada mini będą prawdopodobnie wyposażone odpowiednio w chipy M2 i A16 Bionic.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors