Disney+ i Hulu będą testować wspólną aplikację

Serwisy streamingowe Disney Plus i Hulu w ramach testu połączą swoje aplikacje dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych.

Połączone aplikacje Disney+ i Hulu w Stanach Zjednoczonych

Aby uzyskać dostęp do treści Hulu i Disney Plus w jednym miejscu, użytkownicy w krajach gdzie obie usługi są dostępne (w Polsce Hulu nie jest dostępne), będą musieli mieć wykupiony odpowiedni pakiet subskrypcji. Połączona aplikacja Disney Plus i Hulu będzie początkowo dostępna tylko dla użytkowników w USA. Uruchomienie wersji beta w grudniu 2023 roku umożliwi użytkownikom, zwłaszcza rodzicom, skonfigurowanie profili i kontroli rodzicielskiej przed uruchomieniem finalnej wersją pod koniec marca 2024 roku.

Przeczytaj też: Popularność serwisów streamingowych w Polsce (3Q 2023)

Dostęp do połączonej aplikacji jest obecnie ograniczony dla istniejących abonentów pakietu Disney. Podczas niedawnej konferencji dotyczącej wyników firmy dyrektor generalny Disneya Bob Iger potwierdził, że połączona aplikacja do przesyłania strumieniowego będzie dostępna w wersji beta w przyszłym miesiącu dla obecnych abonentów pakietu Disneya, którzy obecnie płacą 9,99 USD miesięcznie z reklamami i 19,99 USD bez reklam (za pośrednictwem Variety).

Oznacza to, że nie subskrybenci nie będą już musieli posiadać dwóch oddzielnych aplikacji, aby uzyskać dostęp do wszystkich ulubionych treści z dwóch ulubionych usług przesyłania strumieniowego. Zamiast tego będą mieć wszystko, co chcą oglądać, w jednym wygodnym miejscu.

Nie jest jeszcze jasne, czy zasady te ulegną zmianie w przyszłości. Połączona aplikacja zostanie w pełni wdrożona pod koniec marca 2024 roku i początkowo będzie dostępna dla abonentów w Stanach Zjednoczonych. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że Hulu jest obecnie dostępne tylko w tym kraju.

Krążyły już pogłoski, że Disney może ostatecznie rozszerzyć zasięg Hulu poza Stany Zjednoczone, co otworzy możliwość udostępnienia połączonej aplikacji na rynkach międzynarodowych.

Zbliżająca się wersja beta ma dać rodzicom mnóstwo czasu na skonfigurowanie profili i kontrolę treści, aby mieć pewność, że ich dzieci będą widzieć tylko treści odpowiednie do ich wieku.

Iger ujawnił te plany już w maju, podczas publikacji wyników Disneya za drugi kwartał. Sprawę zagęściła wiadomość, że Disney wydał aż 8,61 miliarda dolarów, aby przejąć kawałek tortu Hulu należący do Comcast. Wtedy Disney zasugerował połączenie treści Hulu z Disney Plus.

Disney zawsze miał większościowy pakiet udziałów w Hulu, ale teraz, gdy wykupuje pozostałe udziały od Comcastu, firma ma pełną kontrolę, co oznacza, że może decydować o wszystkim. Niemniej jednak Disney zapewnił klientów, że nawet po fuzji nadal będą mogli korzystać z Disney Plus i Hulu jako odrębnych aplikacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Central