Kiedy Apple wprowadzi nowe modele iPada Pro 5. i 7. generacji?

Minęło już ponad 6 miesięcy, odkąd Apple wypuściło obecne iPady Pro, a kiedy możemy spodziewać się premiery nowych modeli?

iPad pro następnej generacji – projekt CAD na ekranie iPada)

Obecne 11-calowe (4. generacji) i 12,9-calowe (6. generacji) modele iPada Pro zostały wprowadzone na rynek w październiku 2022 roku. Otrzymały one układ M2, nowy Apple Pencil, Smart HDR 4, Wi‑Fi 6E i Bluetooth 5.3 – oraz inne drobne odświeżenia funkcji, takie jak w przypadku iPada Air piątej generacji. Następna generacja ma być dużą aktualizacją dla tego urządzenia, oferując bardziej zaawansowaną technologię chipów, nowe wyświetlacze i potencjalne przeprojektowanie.

Biorąc pod uwagę obecną i poprzednią generację modeli iPadów Pro wyposażonych w chipy z serii M oraz odświeżenie z 2022 roku, które przeskoczyło na chip „M2”, chip M3 jest najbardziej prawdopodobnym układem, który zostanie dodany do iPada Pro nowej generacji. Oczekuje się, że chip ‌M3‌ zostanie wyprodukowany przy użyciu procesu 3 nm firmy TSMC, co przyniesie największy wzrost wydajności chipom Apple’a od kilku lat.

Pierwsze urządzenia firmy Apple z układami ‌M3‌ prawdopodobnie pojawią się najwcześniej w drugiej połowie 2023 roku, co najwyraźniej wyklucza pojawienie się nowego iPada Pro z M3 w tym roku.

Co więcej, podobno główną funkcją iPada Pro nowej generacji jest ekran OLED – ulepszenie wyświetlacza, o którym mówi się od ponad roku. Dziesiątki raportów z wielu źródeł są zgodne, że modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED mają zostać wprowadzone na rynek w 2024 roku, a nie w tym roku. Nowe ekrany mogą oznaczać także znaczny wzrost podstawowej ceny za ten model.

Wyświetlacze OLED, których Apple planuje użyć, będą podobno trwalsze i umożliwią zastosowanie cieńszych i lżejszych konstrukcji urządzeń, a także mogą mieć cieńsze ramki z opcjami rozmiaru wyświetlacza zwiększonymi z 11 do 11,1 cala i z 12,9 do 13 cali.

‌iPad Pro‌ ma ten sam projekt od czterech kolejnych generacji, począwszy od od 2018 roku, i wygląda na to, że urządzenie może wreszcie zostać przeprojektowane. Nie jest do końca jasne, jak mógłby wyglądać nowy projekt, ale możliwe jest cieńsze i lżejsze urządzenie ze szklanym tyłem lub większym szklanym logo Apple’a, aby umożliwić ładowanie bezprzewodowe.

Urządzenie może również przełączyć się z domyślnej orientacji pionowej na orientację poziomą – zmiana wydaje się być wspierana przez przeniesienie przycisków głośności iPada mini i najnowszy podstawowy przedni aparat iPada.

Mówi się, że linia iPhone’a 15 zmieni się na nieco bardziej wyprofilowaną konstrukcję ze szkłem zakrzywionym na krawędziach z przodu i z tyłu, więc podobne przeprojektowanie nowego iPada Pro nie jest wykluczone.

Jedyną rzeczą, która jest jasna na temat kolejnej dużej aktualizacji iPada Pro jest to, że nie zobaczymy jej w 2023 roku, co oznacza, że szanse na nowe modele iPada Pro w tym roku wydają się być bardzo nikłe.

Apple czekało ponad 18 miesięcy między wydaniem nowych generacji iPadem Pro w latach 2021 i 2022, a gdyby ponownie zastosować podobny harmonogram, następna generacja iPada Pro zostałaby wypuszczona najwcześniej w maju 2024 roku. Ten przybliżony przedział czasowy wydaje się również prawdopodobny pod względem tego, jak wygląda czas wydawania nowych generacji chipa firmy Apple. Podsumowując, iPad Pro nowej generacji (5. dla 11-calowego i 7. dla 12-calowego) pojawi się prawdopodobnie za niecały rok.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors