„Ai Pin” od Humane: co to jest i co potrafi?

Przypinka Humane Ai Pin może zostać umieszczona na ubraniu i może, ale nie musi, zastąpić Twojego smartfona — czy jest się czym zachwycać?

Ai Pin od Humane
Ai Pin od Humane

Po miesiącach tajemniczych wskazówek i zapowiadających demonstracji startup Humane w końcu wypuścił w czwartek 9 listopada 2023 roku na sprzedaż rzekomo zabijającą iPhone’a inteligentną przypinkę Ai Pin za 700 dolarów (około 3000 zł) plus koszty subskrypcji. Przypinasz to małe urządzenie do ubrania i wchodzisz z nim w interakcję za pomocą głosu, sterowania dotykowego, gestów i projekcji laserowych na dłoni.

Pytanie brzmi, czy to naprawdę może zastąpić iPhone’a lub jakikolwiek inny smartfon? Tym, którzy nie lubią rozmawiać z urządzeniami, chyba że jest to absolutnie konieczne, musi się to wydawać mało prawdopodobne.

Imran Chaudhri i Bethany Bongiorno, byli dyrektorzy Apple’a kierujący w Humane zespołem pełnym utalentowanych byłych pracowników Apple’a, przedstawili i zademonstrowali przypinkę na filmie na YouTube (możesz obejrzeć poniżej).

Humane zatrudnia ponad 140 pracowników. Około 60 z nich pracowało w Apple. Historia Chaudriego w Apple jest ściśle powiązana z rozwojem iPhone’a, a Bongiorno z iPadem.

Co to jest „Ai Pin” od Humane?

Ai Pin opiera się na zapytaniach sztucznej inteligencji i działa na chipsecie Qualcomm Snapdragon w sieci Humane z pokryciem danych zapewnianym przez sieć T-Mobile. Sprzęt składa się z dwóch części: przypinki (komputera) i zestawu baterii, które w razie potrzeby można wymienić na nowe.

„Wspomagacz baterii zasila mniejszą baterię znajdującą się w głównym komputerze” – powiedział Chaudhri. „W ten sposób osiągamy całodniowy czas pracy baterii urządzenia”.

Ai Pin przypięty do bluzy
Ai Pin przypięty do bluzy

Wygląda na to, że urządzenie nie zawsze słucha i rejestruje Twoją aktywność. „Nie ma komendy wybudzania/ Dlatego Ai Pin nie zawsze słucha i nie zawsze rejestruje głos” – zauważył Chaudri. „Właściwie to nic nie robi, dopóki nie wejdziesz w interakcję z urządzeniem. Twoje zaangażowanie wyraża się poprzez głos, dotyk, gest lub laserowy wyświetlacz.”

Ai Pin wyposażony jest w ultraszerokokątną kamerę RGB oraz czujnik głębokości i czujniki ruchu. I oczywiście jest dźwięk.

Ultraszerokokątny aparat w Ai Pinie ma 13 MP z polem widzenia 120° (przysłona f/2.4) i czujnikiem głębi 3D. Inne czujniki obejmują czujnik światła otoczenia, akcelerometr, żyroskop, magnetometr i GPS.

Jest napędzany ośmiordzeniowym układem Qualcomm Snapdragon 2,1 GHz z „przyspieszoną sztuczną inteligencją urządzenia zapewniającą większą wydajność”, 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci. Łączność obejmuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1 i LTE (przez eSIM).

Rodzaje przypinek Ai Pin od Humane
Rodzaje przypinek Ai Pin od Humane

Ai Pin ma wewnętrzną baterię, którą można rozszerzyć za pomocą „Battery Boostera”, który przyłącza się magnetycznie. Wszystko możesz umieścić w ładowarce, która ma przezroczystą pokrywę i wygląda jak etui Pixel Buds.

„Laserowy wyświetlacz atramentowy” wyświetli na dłoni zielony interfejs użytkownika (o rozdzielczości 720p). Nawigujesz za pomocą różnych gestów, takich jak przechylanie i obracanie dłoni, aby wybrać, a jednocześnie zbliżasz kciuk i palec wskazujący, aby po prostu stuknąć.

Oprócz tego wyświetlacza znajdują się dwie lampki kontrolne. „Beacon” na ramce informuje o nadchodzącym połączeniu, wiadomości lub innych powiadomieniach, natomiast „Trust Light” ma wskazywać, czy mikrofon lub kamera jest aktywna.

Warto zauważyć, że nie ma słowa budzenia i aktywujesz wszystko, dotykając i przytrzymując touchpad, który akceptuje również podwójne dotknięcia i przeciągnięcia (głośność, następny/ostatni utwór itp.). Możesz także użyć dwóch palców, aby zrobić zdjęcie lub rozpocząć tłumaczenie.

Diody LED i wyświetlacz laserowy na dłoni (Ai Pin od Humane)
Diody LED i wyświetlacz laserowy na dłoni (Ai Pin od Humane)

Humane twierdzi, że Ai Pin nie zawiera aplikacji, ale funkcje sztucznej inteligencji. Wśród usług wymieniono OpenAI, Microsoft, Google, Slack i Tidal.

Jeśli chodzi o to, co faktycznie możesz zrobić za pomocą Ai Pinu, polecenie „catch me up” podsumuje Twoje wiadomości i połączenia. „Ai DJ” jest przedstawiane jako zapewniające „ścieżkę dźwiękową na całe życie” z wbudowanym „głośnikiem osobistym” i możliwością sparowania słuchawek Bluetooth. Wymaga to jednak subskrypcji w serwisie Tidal.

Zdrowie to kolejny ważny filar, dzięki któremu możesz przystawić do kamerki produkt spożywczy i zapytać o składniki i wartości odżywcze, takie jak zawartość cukru: „Powiedz swojej sztucznej inteligencji o swojej aktywności i celach żywieniowych, a ona będzie monitorować Twoje postępy, pomagając śledzić kalorie i użycie energii przez organizm”.

Rozpoznawanie żywności przez Ai Pin
Rozpoznawanie żywności przez Ai Pin

Humane wykorzystuje swoją sztuczną inteligencję do tworzenia „wiadomości, które brzmią jak Ty”. Możesz na przykład powiedzieć Pinowi: „Powiedz Kasi z pracy, że właśnie skończyłem wędrówkę, widok jest niesamowity i dziękuję za świetną sugestię”.

„Battery Booster” do Ai Pin (Humane)
„Battery Booster” do Ai Pin (Humane)

„Ma naprawdę wyjątkowy głośnik, który tworzy bańkę dźwięku” – powiedział Chaudri. „To może być naprawdę intymne — może się naprawdę podobać”. Dźwięk dochodzący z Ai Pin może wzrosnąć prawie do tego stopnia, że zwykłą osobę w miejscu publicznym można uznać za zakłócającą spokój (lub przynajmniej odrobinę skrępowaną faktem przeszkadzania innym).

Poniżej możesz obejrzeć pełny film wprowadzający, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak to działa.

Dostępność i cena

Przedsprzedaż Humane Ai Pin rozpocznie się 16 listopada 2023 roku, a wysyłka będzie realizowana na początku 2024 roku. Płacisz 699 dolarów za urządzenie i 24 dolary miesięcznie za subskrypcję Humane, która zapewnia numer telefonu i transmisję danych T-Mobile.

Sprzęt jest dostępny w trzech kolorach: Eclipse (czarny), księżycowy (biały) i równonocy (szary). Możesz zapisać się na listę oczekujących i otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach na stronie producenta: hu.ma.ne/waitlist.

Kolory Ai Pin
Kolory Ai Pin

Humane oferuje też akcesoria do Ai Pin: magnetyczny klips do „dużych części garderoby” (takich jak gruba skórzana kurtka Bongiorno na filmie) lub przedmiotów takich jak torebki, a także lżejsze gadżety do mocowania na przedmiotach takich jak bluzki lub ubrania treningowe, a także etui w różnych kolorach. Ponadto wytrzymałe etui ładujące USB-C pomieści i naładuje pin oraz akumulator.

Akcesoria do Ai Pin od Humane
Akcesoria do Ai Pin od Humane

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Humane