Aplikacja Spotify na Smart TV działa prawie jak na smartfonie

Zaktualizowana aplikacja telewizyjna Spotify ma nowy ekran główny ze spersonalizowanymi listami odtwarzania, często słuchanymi treściami i nie tylko.

Aplikacja Spotify na telewizory

Serwis streamingowy Spotify udostępnił przeprojektowaną aplikację telewizyjną, która powinna ułatwić znalezienie tego, czego chcesz słuchać. Aplikacja ma teraz nową stronę główną, podobną do Spotify na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Na górze znajdują się najczęściej słuchane treści, a za nimi listy odtwarzania „Made For You” oraz ostatnio odtwarzane albumy i podcasty.

Sprawdź też: Dlaczego te dziwne konta śledziły użytkowników na Spotify?

Dostępna jest także nowa kolejka odtwarzania, którą można otworzyć z prawej strony ekranu, dzięki czemu możesz zobaczyć aktualnie odtwarzane utwory oraz to, co będzie następne

Spotify dodało także nową opcję trybu ciemnego oraz możliwość przełączania się między kontami poprzez wybranie profilu w prawym górnym rogu ekranu.

Nawigacja w poprzedniej aplikacji telewizyjnej Spotify była nieco trudniejsza, co skłoniło niektórych użytkowników do otwierania Spotify na swoich telefonach i kontrolowania kolejką utworów z poziomu smartfona.

Nowa kolejka odtwarzania Spotify zawiera listę kolejnych utworów
Nowa kolejka odtwarzania Spotify zawiera listę kolejnych utworów

Nowa aplikacja jest przynajmniej trochę bardziej zgodna z tym, co zobaczysz na telefonie lub komputerze. Spotify twierdzi, że zaktualizowana aplikacja będzie dostępna zarówno dla użytkowników bezpłatnych, jak i premium, na kompatybilnych telewizorach Smart TV, konsolach do gier i urządzeniach do strumieniowego przesyłania multimediów.

Zobacz, co nowego w aplikacji Spotify na telewizory:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify