Nowości w systemie WordPress 6.3 „Lionel”

Nowa aktualizacja systemu WordPress 6.3 „Lionel” jest już dostępna — sprawdź najważniejsze zmiany i nowości w tej wersji.

Aktualizacja systemu WordPress 6.3 „Lionel”

Nowa wersja systemu do zarządzania treścią WordPress 6.3 „Lionel” została nazwana na cześć Lionela Hamptona, słynnego amerykańskiego artysty jazzowego. Płodny wibrafonista jazzowy, pianista i perkusista, Hampton zyskał rozgłos, współpracując z takimi sławami jak Charles Mingus czy Quincy Jones oraz jako lider zespołu Lionel Hampton Orchestra. Jego kunszt i działalność charytatywna zostały docenione nagrodą Grammy, gwiazdą na Hollywood Walk of Fame i National Medal of Arts.

Sprawdź także: WordPress 6.2 „Dolphy” — najważniejsze nowości

Pamiętaj, aby posłuchać wyjątkowych stylizacji muzycznych Lionela Hamptona, gdy odkryjesz wszystko, co wersja systemu CMS WordPress 6.3 „Lionel” ma do zaoferowania.

Dzięki systemowi WordPress 6.3 „Lionel” możesz tworzyć piękne i atrakcyjne strony internetowe wydajniej niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować całą witrynę bez kodowania, czy też jesteś programistą, który chce dostosować każdy szczegół, WordPress 6.3 ma coś, co wzbudzi Twoje zainteresowanie. Odkrywając najnowszą wersję, trafisz na zaktualizowane funkcje i nawigację, które pomogą Ci pracować i tworzyć przy mniejszym wysiłku, narzędzia do projektowania, które zapewniają większą kontrolę nad układem, oraz dodatkowe funkcje wzbogacające doświadczenie tworzenia witryny.

„Lionel” wyznacza ważny rozdział w ewolucji WordPressa jako narzędzia do wyrażania opinii. Jest to kulminacja lat pracy setek współpracowników, zapewniająca potężniejsze i bardziej spójne doświadczenie edycji do tworzenia stron internetowych z blokami. Kontynuuje dążenie do tego, aby publikowanie w internecie było dostępne dla wszystkich — jest to więc po prostu nowy początek!

— powiedział Matías Ventura, kierownik ds. wydania WordPress 6.3

Co nowego w wersji systemu WordPress 6.3 „Lionel”?

Rób wszystko w edytorze witryny

WordPress 6.3 po raz pierwszy łączy treści, szablony i wzorce w edytorze witryny. Dodawaj strony, przeglądaj warianty stylów, twórz zsynchronizowane szablony i ciesz się precyzyjną kontrolą nad menu nawigacyjnym. Nie musisz już tracić czasu na przełączanie się między różnymi obszarami witryny – teraz możesz skupić się na tym, co najważniejsze. Twórz aż do ukończenia, wszystko w jednym miejscu.

WordPress 6.3 - Edytor
WordPress 6.3 - wzorce

Tworzenie i synchronizacja wzorców

Układaj bloki na nieograniczone sposoby i zapisuj je jako wzorce do wykorzystania w całej witrynie. Możesz nawet określić, czy zsynchronizować swoje wzorce (wcześniej nazywane „blokami wielokrotnego użytku”), aby jedna zmiana dotyczyła wszystkich części witryny. Możesz też wykorzystać wzorce jako punkt wyjścia z możliwością dostosowania każdej instancji.

Pracuj szybciej dzięki palecie poleceń

Przełącz się na konkretny szablon lub otwórz preferencje edytora za pomocą nowego narzędzia, które pomoże szybko poruszać się po rozszerzonych funkcjach. Dzięki prostym skrótom klawiaturowym (⌘+k na Macu lub ctrl+k w Windows), kliknięciu ikonki wyszukiwania na pasku bocznym w widoku witryny lub kliknięciu paska tytułu, dotrzesz tam, gdzie chcesz i zrobisz to, co musisz w ciągu kilku sekund.

WordPress 6.3 - paleta polecań
WordPress 6.3 - nowe narzędzia

Ulepsz swoje projekty za pomocą nowych narzędzi

Nowe elementy sterujące projektem zapewniają większą wszechstronność w dostosowywaniu projektów, począwszy od możliwości dostosowywania stylów napisów z poziomu interfejsu stylów bez kodowania. Możesz zarządzać filtrami duotone w Stylach dla obsługiwanych bloków i wybierać spośród opcji dostarczanych przez motyw lub całkowicie je wyłączyć. Blok Okładka otrzymuje dodatkowe ustawienia koloru tekstu, kontroli układu i opcji obramowania, dzięki czemu ten potężny blok jest jeszcze bardziej przydatny.

Śledź zmiany projektu za pomocą funkcji Style Revisions

Możesz teraz zobaczyć, jak witryna wyglądała w określonym czasie. Wizualizuj zmiany na osi czasu i uzyskaj dostęp do opcji przywracania poprzednich stylów jednym kliknięciem.

Dodaj adnotację za pomocą bloku przypisy

Przypisy1 dodają wygodne adnotacje w treści. Teraz można dodawać i łączyć przypisy do dowolnego akapitu.

Pokaż lub ukryj zawartość za pomocą bloku szczegóły

Użyj bloku, aby uniknąć zepsucia niespodzianki, utwórz interaktywną sekcję pytań i odpowiedzi lub ukryj długi akapit pod nagłówkiem.

WordPress 6.3 - inne nowości

Zwiększona wydajność

Description for thWordPress 6.3 to ponad 170 aktualizacji wydajności, w tym obsługę odroczenia i asynchronizacji dla interfejsu API skryptów oraz obsługę priorytetu pobierania dla obrazków. Ulepszenia mogą poprawić czas ładowania witryny postrzegany przez odwiedzających, wraz z rozdzielczością szablonów bloków, leniwym ładowaniem obrazków i ładowaniem emoji.is block. Use this space for describing your block.

Głównym celem jest dostępność

Dzięki wprowadzeniu ponad 50 usprawnień dostępności na całej platformie, WordPress 6.3 jest bardziej dostępny niż kiedykolwiek. Ulepszone etykietowanie, zoptymalizowana nawigacja po kartach i klawiszach strzałek, zmieniona hierarchia nagłówków i nowe elementy sterujące w edytorze obazków administratora pozwalają osobom korzystającym z technologii wspomagających na łatwiejszą nawigację.

Podgląd motywów blokowych

Wypróbuj motywy blokowe przed zmianą i wyświetl podgląd edytora witryny z opcjami bezpośredniego dostosowywania przed podjęciem decyzji o nowym motywie.

Ustawianie proporcji obrazu

Określ współczynniki proporcji i zapewnij integralność projektu, zwłaszcza w przypadku korzystania z obrazków we wzorcach.

Twórz witrynę bez rozpraszania uwagi

Projektowanie bez rozpraszania uwagi jest teraz dostępne w edytorze wityny.

Odkryj na nowo górny pasek narzędzi

Odświeżony górny pasek narzędzi oferuje selektory rodziców dla zagnieżdżonych bloków, opcje wyboru wielu bloków oraz nowy interfejs osadzony na pasku tytułowym z myślą o nowej funkcjonalności.

Ulepszenia widoku listy

Przeciągnij i upuść na każdą warstwę zawartości i usuń dowolny blok w zaktualizowanym widoku listy.

Tworzenie szablonów za pomocą wzorców

Twórz wyjątkowe wzorce, aby szybko rozpocząć tworzenie szablonów dzięki nowemu narzędziu umożliwiającemu dostęp do wyboru wzorca.

Przeczytaj informację na temat WordPressa 6.3, aby dowiedzieć się więcej o wprowadzonych ulepszeniach i usuniętych problemach, sposobie instalacji, notce dla programistów, zasobach, współtwórcach wydania oraz zapoznać się z listą zmian.

  1. Przykład przypisu ↩︎

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WordPress