Oto dlaczego Apple wstrzymało prace nad iOS 18 i macOS 15!

Firma Apple na krótko wstrzymała prace rozwojowe nad nowymi funkcjami dla systemów iOS 18 i macOS 15, aby naprawić błędy w systemach.

Apple - wsparcie i naprawa

Porozmawiajmy o czymś, co prawdopodobnie w ogóle nie przeszło Ci przez myśl, czyli iOS 18. W końcu minęły niecałe dwa miesiące, odkąd Apple wypuściło iOS 17. Ale nawet jeśli nie jest to coś, o czym teraz świadomie myślisz, możesz być pewien, że Apple ciężko pracuje nad przyszłorocznymi systemami operacyjnym dla iPhone’a, iPada, Apple Watchów, Apple TV czy komputerów mac. Jednak według według Bloomberga Apple na krótko wstrzymało w zeszłym tygodniu prace nad nadchodzącymi aktualizacjami iOS 18, macOS 15, watchOS 11 i tvOS 18, aby podjąć poważne wysiłki w celu naprawienia błędów w przyszłych wydaniach iPhone’a, iPada, Apple Watch, Apple TV i komputerów Mac.

Do premiery nowego systemu iOS 18 i innych pozostało 10 miesięcy — Apple zdecydowało się wstrzymać rozwój oprogramowania i wziąć sobie przerwę w celu wyeliminowania błędów, które zaczęły się w nich pojawiać.

Bloomberg donosi, że wraz z początkiem listopada Apple poinformował swoich pracowników o opóźnieniach w rozwoju oprogramowania. Zamiast pracować nad nowymi funkcjami dla systemu iOS 18, zespół programistów pracuje nad poprawą wydajności tego, co zostało już opracowane dla iOS 18. Odbywa się to poprzez pozbycie się błędów powodujących problemy.

Oprócz iOS 18 Apple wstrzymał także rozwój iPadOS 18, macOS 15 i innych aktualizacji, które po raz pierwszy zaprezentuje publicznie podczas WWDC 2024 w przyszłym roku. Po tygodniowym opóźnieniu, mającym na celu skoncentrowanie się na eliminacji błędów, zespół szefa oprogramowania Apple’a Craiga Federighiego, od razu powróci do pracy nad opracowaniem nowych funkcji dla systemu iOS 18 i innych wyżej wymienionych systemów operacyjnych.

Apple ma nadzieję, że wstrzymując dalszy rozwój iOS 18 przed kontynuowaniem prac nad nowymi funkcjami, będzie mógł wypuścić system operacyjny we wrześniu przyszłego roku bez żadnych błędów. W tym roku, zaledwie kilka dni po premierze iOS 17, Apple wypuściło iOS 17.0.2, aby naprawić błąd, który powodował zawieszanie się telefonów iPhone 15 podczas przesyłania danych ze starszego iPhone’a na nowy.

Pomimo tygodniowej przerwy w opracowywaniu nowych funkcji pod systemem iOS 18 Apple twierdzi, że nie spodziewa się zmiany harmonogramu wydań oprogramowania na rok 2024.

Wczoraj pojawiły się kolejne poprawki błędów dla obecnych systemów iOS 17.1.1, iPadOS 17.1.1, watchOS 10.1.1 oraz macOS 14.1.1.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bloomberg