Tap to Pay – czyli iPhone także terminalem płatniczym

Firma Apple oficjalnie ogłosiła funkcję „Tap to Pay” (Zbliż, aby zapłacić), umożliwiając użytkownikom dokonywanie płatności na iPhonie, niczym na terminalu płatniczym.

Usługa Tap to Pay na iPhonie

Zgodnie z ostatnimi przewidywaniami, Apple ma umożliwić właścicielom iPhone’ów korzystanie z Apple Pay i „innych płatności zbliżeniowych” po prostu za pomocą aplikacji na iOS-a. Po niedawnych plotkach, że iPhone’y mają akceptować karty kredytowe i debetowe, Apple oficjalnie ogłosił nadchodzącą funkcję Tap to Pay (Zbliż, aby zapłacić). Nie znamy polskiej nazwy funkcji, ale w wolnym tłumaczeniu to dotknij/zbliż lub tapnij, aby zapłacić.

Ponieważ coraz więcej konsumentów korzysta z płatności zbliżeniowych, aby zapłacić za pomocą cyfrowych portfeli i kart kredytowych, funkcja Tap to Pay na iPhonie zapewni firmom bezpieczny, prywatny i łatwy sposób akceptowania płatności zbliżeniowych. Ma to odblokowywać nowe możliwości realizacji transakcji, korzystając z mocy, bezpieczeństwa i wygody iPhone’a.

Funkcja została przygotowana we współpracy z platformami płatniczymi, twórcami aplikacji i sieciami płatniczymi, aby ułatwić firmom każdej wielkości – od indywidualnych przedsiębiorców po dużych detalistów – bezproblemowe przyjmowanie płatności zbliżeniowych.

Tap to Pay nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu, takiego jak oddzielny terminal płatniczy. Zamiast tego zostanie udostępniony programistom aplikacji do integracji z ich aplikacjami na iOS-ie.

Apple twierdzi tylko, że funkcja Tap to Pay zacznie być udostępniana dopiero „pod koniec tego roku” i że początkowo będzie dostępna tylko dla sprzedawców z USA.

Płatności kartą akceptowane na iPhonie, dzięki Tap to Pay
Płatności kartą akceptowane na iPhonie, dzięki Tap to Pay

Apple współpracowało już ze Stripe, aby stworzyć nową aplikację płatniczą dla usług tej firmy.

Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą w sklepie internetowym, czy indywidualnym przedsiębiorcą, wkrótce możesz akceptować płatności zbliżeniowe na urządzeniu, które już masz w kieszeni: na swoim iPhonie – powiedział Billy Alvarado, dyrektor ds. biznesu w Stripe.

Dzięki funkcji Tap to Pay na iPhonie miliony firm korzystających ze Stripe będą mogły ułatwić sobie prowadzenie działalności, oferując swoim klientom szybką i bezpieczną płatność.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Newsroom