iOS 17.1 zawiera poprawki błędów i nowe funkcje dla AirDrop i trybu czuwania

Apple wkrótce wypuści iOS 17.1, zawierające poprawki błędów i zmiany, które aktualizacja wprowadzi do niektórych modeli iPhone’a.

iOS 17.1 dostępny od 24 października 2023 roku

Jedna z fajniejszych funkcji systemu iOS 17.1 pozwoli użytkownikom AirDrop kontynuować przesyłanie danych, nawet jeśli strony zaangażowane w transfer znajdą się poza zasięgiem AirDrop. W takim scenariuszu przesyłanie danych będzie kontynuowane przez internet. Wielu użytkowników iPhone’a uwielbia nową funkcję Tryb czuwania (StandBy) pod systemem iOS 17, która zamienia iPhone’a w inteligentny wyświetlacz, gdy telefon jest ładowany i ustawiany w orientacji poziomej.

Sprawdź też: iOS 17.1 nie naprawia błędu wyłączania iPhone’a w nocy

Aktualizacja iOS 17.1 doda nową opcję do trybu czuwania, dzięki której użytkownicy iPhone’a 15 Pro, iPhone’a 15 Pro Max, iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max będą mogli automatycznie wyłączyć ten tryb po 20 sekundach lub pozostawić go zawsze włączonym.

W aplikacji Muzyka spodziewamy się następujących trzech zmian pod systemem iOS 17.1:

  • Ulubione zostały rozszerzone o utwory, albumy i listy odtwarzania. Możesz także filtrować, aby wyświetlić ulubione w bibliotece.
  • Nowa kolekcja okładek oferuje projekty, które zmieniają kolory, aby odzwierciedlić muzykę na Twojej liście odtwarzania.
  • Sugestie utworów pojawiają się na dole każdej listy odtwarzania, co ułatwia dodanie muzyki pasującej do stylu Twojej listy odtwarzania.

Niektóre poprawki błędów obejmują zwiększoną niezawodność synchronizacji ustawień Czasu przed ekranem na różnych urządzeniach, optymalizację wykrywania awarii dla użytkowników iPhone’a 14 i iPhone’a 15 oraz eliminację błędu, który uniemożliwia wyświetlanie niestandardowych i zakupionych dzwonków jako opcji do wyboru dla wiadomości tekstowych.

iPhone w trybie czuwania pod iOS 17 (Tryb czuwania)
iPhone w trybie czuwania pod iOS 17

Aktualizacja rozwiązuje problem powodujący mniejszą responsywność wirtualnego układu QWERTY niż powinna, eliminuje problem, który uniemożliwiał wyświetlanie nazwy osoby dzwoniącej na ekranie podczas innego połączenia, a także naprawia problem, który powodował pozostanie poświaty na ekranie nawet po wyłączeniu telefonu.

Niektórzy użytkownicy iPhone’a 15 skarżyli się na wypalenie ekranu, które jest problemem sprzętowym, i którego nie można naprawić. Apple wydaje się uważać, że prawdziwym problemem jest zatrzymywanie obrazu, które można rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania. Dowiemy się tego wkrótce.

Gdy aktualizacja systemu iOS 17.1 pojawi się 24 października 2023 roku około godziny 19:00 czasu polskiego, przejdź do UstawieniaOgólneUaktualnienia i postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby go pobrać i zainstalować.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | PhoneArena