Reakcje emoji pojawią się w Gmailu w październiku

Google oficjalnie potwierdziło wprowadzenie nowej funkcji dodawanie reakcji za pomocą ikon emoji w swojej poczcie Gmail.

Reakcje Emoji w Gmailu

Po doniesieniach z zeszłego miesiąca, Gmail w końcu będzie dawał możliwość reagowania na e-mail za pomocą emoji. Google potwierdziło, że wspomniana funkcja pojawi się w aplikacji mobilnej w październiku 2023 roku. Oznacza to, że jeśli masz osobiste konto Gmail, pod wiadomościami zarówno na telefonie komórkowym, jak i na komputerze powinna w tym miesiącu zacząć pojawiać się ikona uśmiechniętej buźki.

W najnowszej wersji Gmaila możesz kliknąć ikonę uśmiechniętej buźki, a następnie wybrać Emoji z menu, aby go wysłać. Możesz też wybrać emoji, jeśli inny odbiorca odpowiedział już za pomocą Emoji, które Ci się podoba.

To prosty, wygodny i przyjemny sposób odpowiadania na e-maile, zwłaszcza gdy nie masz czasu na pisanie bardziej rozbudowanych treści. Pamiętaj jednak, że jeśli korzystasz z innego klienta poczty e-mail, reakcje emoji będziesz otrzymywać jako osobne e-maile.

Jak dodać reakcje Emoji do swoich e-maili w Gmailu?

  • Otwórz aplikację Gmail.
  • Otwórz wiadomość, na którą chcesz odpowiedzieć.
  • Pod wiadomością kliknij Dodaj reakcję emoji.
  • Z selektora wybierz Emoji, którego chcesz użyć.
  • Aby wyświetlić więcej emoji, wybierz Więcej.
  • Wybrane emoji pojawi się na dole wiadomości e-mail.

Aby usunąć reakcję emoji, musisz sprawdzić ustawienia „Cofnij wysyłanie” w Gmailu. Domyślnie masz od 5 do 30 sekund na usunięcie reakcji emoji po jej dodaniu, ale możesz zmienić ilość czasu w Ustawieniach.

Według Google’a nowa funkcja będzie wprowadzanastopniowo, więc bądź cierpliwy, jeśli nie zobaczysz jej od razu: „w nadchodzących tygodniach wypatrujcie reakcji emoji w swojej skrzynce odbiorczej”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | Phone Arena