Samsung dołącza do Google w akcji RCS zawstydzającej Apple

W nowym materiale wideo największy na świecie producent smartfonów z Androidem pyta: „Czym zawinił zielony?”.

RCS - zielony vs. niebieski

Firma Samsung udostępniła nowy film wspierający kampanię Google #GetTheMessage, w której wzywa Apple do wprowadzenia obsługi standardu RCS, czyli Rich Communication Services, wieloplatformowego protokołu mającego zastąpić SMS-y, który przejmuje wiele funkcji dostępnych w nowoczesnych aplikacjach do przesyłania wiadomości… takich jak iMessage firmy Apple.

Film zatytułowany „Zielone i niebieskie bąbelki chcą być razem” przedstawia rozmowę w stylu Romea i Julii pomiędzy dwoma użytkownikami, którzy chcą być razem, ale rozdziela ich jeden z „rodziców”.

„Co zielony im zrobił? „My też jesteśmy bańkami” – pyta jeden z nich.

„Bąbelki” odnoszą się oczywiście do interfejsu w iMessage firmy Apple, który wyświetla bogate w funkcje niebieskie bąbelki w przypadku wiadomości wysyłanych między użytkownikami Apple’a oraz zielone dymki SMS o ograniczonej funkcjonalności, gdy użytkownicy Androida uczestniczą w czacie. Ten dwuklasowy system jest szczególnie frustrujący w krajach takich jak USA, gdzie około połowa populacji korzysta z iPhone’a, a druga połowa z Androida na urządzeniach Samsunga.

Apple oczywiście ma argumenty, aby utrzymać status quo jako formę zamknięcia ekosystemu, ale może zostać zmuszony do otwarcia swojej usługi przesyłania wiadomości w wyniku unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA).

Organy regulacyjne badają obecnie, czy iMessage spełnia kryteria pozwalające na uznanie go za „podstawową usługę platformy” zgodną z przepisami, co zmusiłoby Apple do oferowania interoperacyjności z innymi usługami przesyłania wiadomości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Samsung | The Verge