Wkrótce w Gmailu pojawią się reakcje emoji

Google pracuje nad dodaniem do Gmaila reakcji emoji, które umożliwią użytkownikom szybkie odpowiadanie na e-maile za pomocą prostego emoji, co nada komunikacji bardziej osobisty charakter.

Reakcje Emoji w Gmailu

Opcja dodania reakcji emoji pojawi się jako ikona uśmiechniętej buźki po prawej stronie wiadomości e-mail, a odbiorcy korzystający z Gmaila zobaczą reakcję na dole wiadomości. Użytkownicy, którzy nie korzystają z Gmaila, otrzymają odpowiedź jak w SMS-ach. Ta funkcja ma pewne ograniczenia, takie jak brak możliwości używania reakcji emoji w BCC lub zaszyfrowanych wiadomościach e-mail, a do wiadomości e-mail można dodać maksymalnie 20 reakcji emoji z limitem 50 unikalnych reakcji. Szczegóły wdrożenia nie zostały jeszcze potwierdzone.

Sprawdź także: W styczniu 2024 roku Gmail pozbędzie się widoku podstawowego HTML

Jeśli używasz emoji do szybkiego reagowania na wiadomości SMS lub w komunikatorach na urządzeniu mobilnym, możesz chcieć używać ich w innych okolicznościach. Zamiast na przykład wpisywać pełną odpowiedź na e-mail, być może skorzystasz z możliwości przekazywania myśli za pomocą prostej ikony emoji. Teraz Google chce to umożliwić użytkownikom Gmaila. Firma podobno pracuje nad dodaniem opcji reagowania na e-maile bezpośrednio w Gmailu.

Według AssembleDebug (via TheSpAndroid), reakcje emoji będą wprowadzane w Gmailu partiami od października 2023 roku. Po włączeniu sylwetka emoji uśmiechniętej buźki pojawi się po prawej stronie wiadomości e-mail w Gmailu. Po kliknięciu otrzymasz sugestię „Odpowiedz szybko i dodaj reakcję”, umożliwiającą wybranie emoji.

Jeśli zdecydujesz się odpowiedzieć i zareagujesz za pomocą jednego z nich, odbiorcy korzystający z Gmaila zobaczą Twój emoji na dole wiadomości e-mail. Ci, którzy biorą udział w rozmowie, ale nie korzystają z Gmaila, otrzymają Twoją reakcję w postaci standardowej odpowiedzi e-mail, podobnie jak reakcje w iMessage.

Wśród domyślnych reakcji mogą znaleźć się: 💖 (błyszczące serce) 🎉 (strzelające konfetti) 👍 (kciuk w górę) 😂 (buźka ze łzami radości) 🙏 (złożone dłonie), ☺️ (uśmiechnięta buźka).

Kiedy zareagujesz za pomocą emoji, wyświetli się pięć gotowych opcji, ale dotknięcie „+” otworzy menu z większą liczbą opcji, z których możesz skorzystać. Google może również zintegrować opcję kliknięcia istniejącej reakcji innego odbiorcy, aby dołączyć do wątku.

Reakcje Emoji w aplikacji Gmail
Reakcje Emoji w aplikacji Gmail

Nad reakcjami emoji pracowano już od tygodni. Informacje wykryte w kodzie aplikacji Gmail na iOS-a sugerują, że Google pracuje nad tą funkcją już od jakiegoś czasu. Ostatecznie w pakiecie APK Gmaila na Androida odkryto więcej ciągów kodu sugerujących to samo. AssembleDebug był w stanie manipulować tymi ciągami za pomocą roota, aby uruchomić reakcje emoji, ale można śmiało założyć, że funkcja ta będzie stopniowo wdrażana, gdy tylko stanie się dostępna, a nie natychmiast zintegrowana z całym Gmailem.

Wygląda na to, że Google podejmuje kroki, aby pomóc użytkownikom Gmaila w tworzeniu bardziej osobistych komunikatów. W każdym razie reakcje emoji mogłyby dać ludziom możliwość potwierdzenia wiadomości od odbiorcy bez konieczności pisania odpowiedzi. Chociaż istnieje ryzyko nieporozumień w wyniku używania emoji, ale wydaje się, że jest więcej korzyści niż ryzyk związanych z nową funkcją.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police