„The Lettuce Ball” — wydrukowana w 3D piłka antystresowa

W jaki sposób antystresowy gadżet o nazwie „The Lettuce Ball” drukowany w 3D pomaga przynieść ulgę i relaks umysłowi i ciału?

The Lettuce Ball

Niektóre z najlepszych odkryć w historii ludzkości zostały dokonane przez przypadek. Prawdopodobnie najpopularniejszym przykładem jest penicylina, ale promienie rentgenowskie, kuchenki mikrofalowe, a nawet płatki kukurydziane powstały także przez przypadek. Oczywiście przypadkowe odkrycie lub stworzenie czegoś to jedno, ale przekształcenie tego w udany i użyteczny produkt wymaga bardziej przemyślanego planowania i wykonania.

Zobacz też: ErgoSportive to inteligentne łóżko z bajerami!

Poznaj szczęśliwą serię wydarzeń, która rozpoczęła się od testowania struktur wydrukowanych w 3D, a zakończyła na stworzeniu innowacyjnej i charakterystycznej kuli, która może zrobić więcej niż przeciętna piłka antystresowa, przynosząc nie tylko ulgę od stresu psychicznego i fizycznego, ale także zabawę i przyjemność, dla Ciebie, Twoich dzieci, a może nawet Twoich zwierząt.

Druk 3D przeszedł długą drogę, umożliwiając tworzenie złożonych struktur przy użyciu bardziej wyrafinowanych materiałów, ale wciąż jest dużo przestrzeni na nowe techniki. To właśnie podczas procesu opracowywania struktury opartej na siatce dla innego produktu, niemal dosłownie, zrodziło się zupełnie inne dzieło. W rezultacie powstała The Lettuce Ball, trafnie nazwana „kulką siatkową”, której sama struktura zapewnia doskonały opór, dzięki czemu można ją wykorzystać jako piłkę antystresową, piłkę terapeutyczną, a nawet zabawkę.

Sekretem tej piłki jest nie tylko struktura siatkowa, ale także sposób, w jaki jest wykonana. Po pierwsze, wykorzystuje zaawansowaną technologię druku 3D Digital Light Synthesis, która wykorzystuje światło o dużym natężeniu do utwardzania określonych obszarów ciekłej żywicy, uzyskując bardzo precyzyjne struktury o wielkości zaledwie 1/20 milimetra. Kulka jest również drukowana warstwa po warstwie, podobnie jak kulka sałaty, aby zapewnić różny stopień twardości, który nie byłby możliwy w przypadku zwykłych piłek piankowych lub wypełnionych powietrzem.

Kolorowe piłeczki antystresowe The Lettuce Ball na biurku
Kolorowe piłeczki antystresowe The Lettuce Ball na biurku

Rezultatem jest wyjątkowo wyglądająca piłka antystresowa, która zapewnia wyjątkowe wrażenia. Oprócz odpowiedniej miękkości, The Lettuce Ball jest tak sprężysta i trwała, że ​​nie wyłamie się nawet z potężnych szczęk ani pazurów twojego futrzanego zwierzaka. Jest również bardzo rozciągliwa, ale z łatwością powraca do swojego normalnego, kulistego kształtu.

A co najważniejsze, jest bezpieczna i wolna od szkodliwych substancji, i można ją łatwo myć i suszyć, aby zachować higienę, dzięki czemu zapomnisz o jeszcze jednym zmartwieniu. Dodatkowo charakterystyczna siateczkowa struktura piłki wygląda bardzo estetycznie i może być też doskonałym upominkiem lub elementem dekoracyjnym na biurku.

Niezależnie od tego, czy chcesz zachować spokój, ukoić nerwy podczas prezentacji, ucisnąć obolałe miejsca na ciele, czy też dać swojemu futrzanemu przyjacielowi bezpieczną i trwałą zabawkę, The Lettuce Ball z pewnością przyniesie ulgę i świetną zabawę.

Piłeczka antystresowa o nazwie The Lettuce Ball została zaprojektowana przez projektantów: Li Qian, Mason Wuyue Liu, Josie Shi, Suzy Zhang i Mengping Ye. Można ją zamawiać na platformie crowdfundingowej Kickstarter w cenie od 35 dolarów za 3 sztuki.

Specyfikacja piłeczki The Lettuce Ball
Specyfikacja piłeczki The Lettuce Ball

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | KickStarter