ErgoSportive to inteligentne łóżko z bajerami!

ErgoSportive to pierwsze na świecie inteligentne łóżko z monitorowaniem snu, automatyczną regulacją i alarmem wibracyjnym.

Inteligentne łóżko ErgoSportive™
Inteligentne łóżko ErgoSportive™

Bardzo często pojawia się produkt, który całkowicie burzy przyjęte z góry wyobrażenie o tym, czego konsumenci chcą lub oczekują od niego. W pierwszej dekadzie XXI wieku nikt nie uważał, że głośniki potrzebują asystenta głosowego, ale w 2014 roku Amazon zmienił wszystko dzięki Alexie. Podobnie jeszcze 10 lat temu nikt nie wiedział, że inteligentne łóżko może być tak zaawansowane jak ErgoSportive od Ergomotion Plus, ale oto mamy rok 2023 z łóżkiem, które automatycznie dostosowuje sekcję zagłówka i stóp, ma wbudowane bezdotykowe czujniki snu, które monitorują aktywności podczas snu, funkcję zapobiegającą chrapaniu, która podnosi głowę, gdy wykryje chrapanie, oraz wbudowane moduły wibracyjne, które zamiast głośnego, ryczącego alarmu wybudzają Cię delikatnymi fizycznymi szturchnięciami.

Zagłówek ErgoSportive ma wbudowane diody LED, które tworzą idealne środowisko do relaksu, a także porty USB do ładowania wszystkich gadżetów. Tak, moi drodzy, wyglądają łóżka przyszłości… o przepraszam — teraźniejszości!

W łóżku spędzasz jedną trzecią swojego życia, więc dlaczego zawsze musi ono być płaskie? Łóżko to nie tylko miejsce do spania, to także miejsce relaksu, medytacji, czytania, podjadania, oglądania Netflixa, a nawet relaksu i przyjemnosci. Konstrukcja ErgoSportive ma to na uwadze dzięki regulowanemu formatowi, który umożliwia uniesienie głowy lub nóg, a nawet ustawienie się na żądanie jak fotel przy basenie.

Elementy podwyższające nie tylko zapewniają wygodę, pomagają złagodzić chrapanie, łagodzą ból stawów, przyspieszają regenerację i zapobiegają spaniu na brzuchu lub na boku, co może być problematyczne dla niektórych osób. Konfigurowalne ustawienia wstępne umożliwiają natychmiastowe przejście z płaskiego łóżka do ulubionej pozycji do czytania lub oglądania telewizji, a specjalny przycisk Zero-G ustawia łóżko w pozycji zerowej grawitacji, która symuluje uczucie nieważkości. Koncepcja łóżek o zerowej grawitacji wywodzi się z badań NASA nad wpływem zerowej grawitacji na ciała astronautów podczas podróży kosmicznych.

Aplikacja mobilna ErgoSportive
Aplikacja mobilna ErgoSportive

Dostęp do swoich spersonalizowanych danych dotyczących snu i osobistych zaleceń dotyczących regeneracji można uzyskać za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej ErgoSportive. Można też podzielić się raportem dotyczącym snu ze swoim trenerem, lekarzem lub bliskimi.

ErgoSportive to coś więcej niż tylko zmiennokształtna jednostka, na której śpisz lub się relaksujesz, jest również pozycjonowany jako urządzenie odnowy biologicznej. Jasne, łóżka służą relaksowi i regeneracji – ale po co Ci smartwatch, który mierzy poziom relaksu i regeneracji podczas snu? Bezdotykowe czujniki w ErgoSportive mierzą cykl snu, śledzą etapy snu i wskaźniki zdrowia bez konieczności noszenia jakiegokolwiek urządzenia lub produktu na ciele.

Mężczyzna z książką, śpiący na łóżku ErgoSportive
ErgoSportive

Wskaźniki stanu zdrowia są udostępniane w aplikacji ErgoSportive na smartfony, gdzie można uzyskać dostęp do danych i przełączać funkcje, takie jak funkcja łóżka zapobiegająca chrapaniu. Funkcja Anti-Snore działa poprzez delikatne podniesienie głowy, jeśli wykryje chrapanie. W ten sposób zapobiega blokowaniu dróg oddechowych przez język i/lub podniebienie podczas snu, łagodząc chrapanie i umożliwiając lepsze oddychanie.

Co więcej, integracja z urządzeniami do noszenia firmy Garmin umożliwia ErgoSportive współpracę ze smartwatchem lub monitorem kondycji w celu ustalenia harmonogramów regeneracji i snu, zapewniających lepsze zdrowie.

Ostatecznie jednak łóżko to łóżko i mimo że ErgoSportive ma kilka funkcji skupiających się na zdrowiu… nadal doskonale radzi sobie z podstawowymi funkcjami. Do łóżka dołączony jest materac ErgoMattress o konstrukcji z pianki z pamięcią kształtu i wspornikiem ErgoEdge™, który idealnie sprawdza się zarówno dla osób śpiących na plecach, jak i na boku.

Łóżko ErgoSportive: po lewej bez materaca, po prawej z materacem
Łóżko ErgoSportive: po lewej bez materaca, po prawej z materacem

Wyściółka materaca jest nasycona węglem bambusowym, który zapobiega wilgoci i nieprzyjemnym zapachom, a zaawansowane technologie przepływu powietrza zapewniają odpowiednią wentylację, dzięki czemu nie obudzisz się w kałuży potu.

Oprócz materaca zagłówek łóżka ErgoSportive jest również wyposażony w wbudowaną listwę LED, która umożliwia ustawienie oświetlenia w nocy lub nawet w ciągu dnia. Niezależnie od tego, czy odpoczywasz, czytasz książkę, czy po prostu leniuchujesz w łóżku, przyciemniana taśma LED jest prawdopodobnie genialnym dodatkiem do łóżka… ale nie przyćmiewa to faktu, że ErgoSportive jest również wyposażony w porty USB do ładowania gadżetów.

Co więcej, jeśli Twój dom jest podatny na przerwy w dostawie prądu, łóżko jest również wyposażone w zabezpieczenia przed awarią, w tym automatyczny powrót do pozycji płaskiej w przypadku przerwy w dostawie prądu.

ErgoSportive fachowo radzi sobie ze wszystkimi aspektami, jakich potrzebuje łóżko, w najlepszy możliwy sposób. To prawdopodobnie idealne miejsce na odpoczynek, ale jest to również idealne miejsce na regenerację po treningu, oglądanie filmów, czytanie książki lub po prostu ładowanie telefonu w nocy.

ErgoSportive przenosi inteligentne łóżka na wyższy poziom, śledząc i monitorując Twój sen, zapewniając informacje potrzebne do bycia zdrowszym. Każde łóżko ErgoSportive jest wyposażone w pilota, który pozwala nim sterować, z wieloma przyciskami przełączającymi różne funkcje. Łóżko ErgoSportive jest dostępne w trzech rozmiarach – Twin XL, Queen i Split King, z 30-dniowym okresem próbnym na samo łóżko i 100-dniowym okresem próbnym na ErgoMattress.

Materac ErgoMattress do łóżka ErgoSportive
Materac ErgoMattress do łóżka ErgoSportive

Niestety cena jest też zawrotna, ale kto by oszczędzał na dobrym wypoczynku i smacznym spaniu? ErgoSportive można kupić od ok. 2519,30 USD (ok. 10800 zł) w promocji (cena regularna to 3599 USD, czyli ok. 15500 zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Ergomotion Plus