„Władcy przestworzy” już w styczniu na Apple TV+

Premiera nowego serialu „Władcy przestworzy” zaplanowana została na początek 2024 roku w serwisie streamingowym Apple TV Plus.

Serial „Władcy przestworzy” w Apple TV+ od 26 stycznia 2024 roku

Serwis Apple TV+ ogłosiło datę premiery długo oczekiwanego miniserialu Władcy przestworzy (tyt oryg. Masters of the Air), będącego kontynuacją wielokrotnie nagradzanych seriali HBO Kompania braci i Pacyfiku. Opiera się na książce pod tym samym tytułem autorstwa Donalda Millera, która szczegółowo opisuje bitwy amerykańskich 8. Sił Powietrznych podczas II wojny światowej.

Sprawdź też: „Łowczynie” w stylu Bridgetonów już w listopadzie na Apple TV+

Serial wyprodukowany został przez Stevena Spielberga i Toma Hanksa a pierwsze dwa odcinki pojawią się 26 stycznia 2024 roku. W obsadzie znajdują się Austin Butler, Callum Turner, Barry Koeghan, Ncuti Gatwa i nie tylko.

Seria będzie opowiadała historię młodych mężczyzn z 100. Grupy Bombowej podczas przeprowadzania bombardowań nad nazistowskimi Niemcami, zmagając się z niskimi temperaturami i niedoborem tlenu na wysokości 25.000 stóp.

Obejrzymy bitwy myśliwców, walki naziemne z czasów pilotów w Anglii oraz obrazy życia w niemieckich obozach jenieckich.

To jedna z największych produkcji Apple TV+ w historii. W komunikacie prasowym Apple nazwał serial osiągnięciem kinowym: Akcja „Władców przestworzy” rozciąga się od sielankowych pól i wiosek południowo-wschodniej Anglii po surowe ubóstwo w niemieckim obozie jenieckim i przedstawia wyjątkowy i kluczowy moment w historii świata. To prawdziwe osiągnięcie kinowe.

Chociaż nie wydano jeszcze żadnego zwiastuna, Apple już wcześniej pokazało krótki klip z Władcy przestworzy podczas czerwcowego przemówienia WWDC, jako jeden z filmów odtwarzanych w aplikacji telewizyjnej podczas wersji demonstracyjnej Apple Vision Pro.

Produkcja prestiżowego pokazu działań wojennych w powietrzu nie jest tania. Pierwotnie prace nad Władcami przestworzy odbywały się w HBO, ale rosnące koszty spowodowały, że projekt został porzucony. Apple nabył prawa w 2019 roku i w pełni sfinansował produkcję pod własnym szyldem Apple Studios, pokrywając rachunek za ambitny serial, którego koszt 9 odcinków szacuje się na aż 250 milionów dolarów.

Możesz teraz dodać Władców przestworzy do kolejki oglądania w aplikacji telewizyjnej serwisu Apple TV+. Pierwsze dwa odcinki będą miały premierę 26 stycznia, a następnie jeden nowy odcinek będzie pojawiał się co tydzień, aż do 15 marca 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ Press | 9TO5Mac