Jony Ive inwestuje w przenośny blender Cruz BlenderCap

Były projektant Apple’a Jonathan „Jony” Ive zainwestował w firmę Cruz produkującą przenośne blendery butelkowe BlenderCap.

Blender przenośny BlenderCap firmy Cruz
Blender przenośny BlenderCap firmy Cruz

Były szef do spraw projektowania w Apple, Jonathan „Jony” Ive, po opuszczeniu firmy Apple nadal prowadzi ekscytujące życie. Projektant początkowo założył własną firmę projektową LoveFrom., która czasami pracowała także dla Apple, a teraz Ive inwestuje nieznaną kwotę w Cruz produkujący przenośny blender. Główny produkt firmy — BlenderCap to butelkowy blender składający się z butelki i mechanicznego mieszalnika z ostrzami zasilanego przez USB-C. Celem jest przekształcenie butelek po napojach w przenośne blendery.

Zobacz też: Gramofon Linn Sondek LP12 projektowała firma Jony’ego Ive’a

Cruz przedstawił już produkt o nazwie BlenderCap podczas targów CES na początku tego roku, który wyceniono na 129 dolarów. Urządzenie jest wyposażone w izolowaną próżniowo butelkę o pojemności około 950 mililitrów, ale nadaje się również do innych butelek z szeroką szyjką, na przykład od producentów takich jak HydroFlask.

Jonathan Ive prawdopodobnie nie zdecydował się na inwestycję w Cruz od razu: firmę założyli byli inżynierowie Apple’a, Matthew Moore i Dakota Adams, którzy byli częścią zespołu, stojącego za projektem pierwszego Apple Watcha i niektórymi komponentami iPhone’a. Moore powiedział Bloombergowi: „Staramy się wytwarzać produkty w duchu Apple’a”.

Mówi się, że BlenderCap firmy Cruz jest wystarczająco mocny, aby zmiksować mrożone owoce i przygotować do sześciu pełnych napojów na jednym ładowaniu akumulatora. O tym informuje też The Verge, który już wypróbował mikser. Według serwisu głównym atutem firmy jest własna technologia akumulatorów, która pozwala na pakowanie większej mocy w mniejszych obudowach.

W komunikacie prasowym Cruz podało, że firma ma nadzieję wykorzystać inwestycję Ive’a do „wprowadzenia na rynek szeregu nowych produktów” w nadchodzącym roku, a także do zwiększenia zapasów BlenderCap. Matthew Moore powiedział, że Cruz pracuje także nad „różnymi innymi urządzeniami konsumenckimi”, wskazując „przestrzeń kuchenną” jako szczególnie interesującą. „Nasza opatentowana technologia akumulatorów ma również wiele ekscytujących zastosowań wymagających przenośnego zasilania w małych opakowaniach” – powiedział Moore.

Ive pochwalił założycieli w oświadczeniu dla Bloomberga, nazywając ich „głęboko troskliwymi, delikatnymi, wytrwałymi i rygorystycznymi w pracy nad trudnymi problemami”. Oprócz Ive’a do inwestorów Cruz należą były wiceprezes Apple’a Nick Forlenza i były dyrektor generalny eBay Devin Wenig. Więcej informacji na temat BlenderCap firmy Cruz można znaleźć także na stronie internetowej firmy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | AppGefahren | Bloomberg | Cruz