Jony Ive uhonorowany nagrodą Edison Achievement Award

Założyciel LoveFrom i były główny projektant Apple’a — Jony Ive, otrzymał najbardziej prestiżowe wyróżnienie Edison Awards podczas ceremonii na Florydzie.

Jony Ive – Edison Achievement Award 2023
Jony Ive – Edison Achievement Award 2023 | fot. Edison Awards

W 2019 roku Jony Ive opuścił firmę Apple, podobno po tym, jak zaczęły go frustrować zmiany kulturowe w firmie. Kontynuował jednak konsultacje dla Apple’a aż do 2022 roku. Sir Jonathan Ive otrzymał właśnie nagrodę Edison Achievement Award za swoją pracę w Apple, a także za swoją własną firmę LoveFrom. Przedstawił go Wendell Weeks, dyrektor generalny firmy Corning, która jest najbardziej znana z produkcji szkła do iPhone’a.

Wendell powiedział, że Ive „próbuje uczynić nasze życie trochę lepszym” i „powinieneś zobaczyć, co ma na swojej desce kreślarskiej… niektóre z najlepszych jak dotąd rzeczy”.

Odbierając nagrodę, Ive podziękował Wendellowi i Komitetowi Sterującemu Edison Awards: „Wendell żyje i rozumie proces twórczy” — powiedział Ive. „W środku nieprzewidywalnej, często chaotycznej i bolesnej podróży niezliczoną ilość razy przypominał mi, dlaczego to robimy. Nie jak – ale dlaczego. (…) Nasza motywacja wskazuje na nasze wartości, opisuje, kim jesteśmy” – kontynuował. „Nasza motywacja jest również naszym paliwem. Nasza determinacja, nasze skupienie są napędzane przez to, co motywuje”.

„Nie przychodzi mi do głowy żadna motywacja potężniejsza niż chęć służenia i wspierania ludzkości” – powiedział Ive. „Prawda jest taka, że gdybym robił to tylko dla siebie, robiłbym to źle, jeśli w ogóle”.

Odniósł się również do Steve’a Jobsa, a konkretnie do e-maila, który Jobs mu kiedyś wysłał, a który znajduje się teraz w książce Make Something Wonderful wydanej przez Steve Jobs Archive. To wiadomość e-mail zawierająca zdanie: „Kocham i podziwiam mój gatunek, żywy i martwy, i jestem całkowicie od niego zależny, jeśli chodzi o moje życie i dobre samopoczucie”.

„Za każdym razem, gdy czytam tego e-maila”, powiedział Ive podczas ceremonii wręczenia nagród, „jego prawda i pokora spowalniają czas, wyciszają część hałasu i umieszczają moje trywialne troski na swoim miejscu”.

„Zamiast gapić się na swoje stopy, pomaga mi to podnieść głowę, przypominając sobie moją prawdziwą motywację i pozostawia mnie jedynie z uczuciem wdzięczności” – podsumował.

Ive i jego zespół LoveFrom ostatnio przeprojektowali słynny brytyjski czerwony nos dla organizacji charytatywnej Comic Relief oraz królewskie godło dla króla Karola.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Edison Awards | Apple Insider