„Bridgertonowie” to najpopularniejszy serial Netfliksa, który pokonał „Wiedźmina”

Serwis Netflix poinformował dzisiaj, że „Bridgertonowie” był jego największym debiutem serialu wszech czasów, który pobił rekord „Wiedźmina”.

„Bridgertonowie” (serial Netflix)

W pierwszym miesiącu od premiery serialu Bridgertonowie (tyt. oryg. Bridgerton) obejrzało go 82 miliony gospodarstw domowych na całym świecie. Przekroczyło to początkową prognozę Netflix dotyczącą 63 milionów gospodarstw domowych. „Bridgerton” Shondy Rhimes to największy debiut serialowy Netflixa w historii, który pokonał pierwszy sezon hitu, jakim był Wiedźmin w 2019 roku.

Nowy serial Netfliksa – Bridgertonowie, który zadebiutował 25 grudnia 2020 roku, obejrzano 82 milionach kont serwisu na całym świecie. Pierwszy sezon Wiedźmina, który zadebiutował w grudniu 2019 roku, w pierwszym miesiącu obejrzano na 76 milionach kont serwisu.

Netflix liczy wyświetlenie, jeśli na jednym koncie użytkownik obejrzy co najmniej 2 minuty odcinka lub filmu. Nie jest to odzwierciedlenie tego, ilu użytkowników faktycznie kończy oglądanie, ale wskazuje na duże zainteresowanie.

To wielkie zwycięstwo dla umowy Netflixa z Rhimes, supergwiazdą znaną z filmów How to Get Away with Murder i Grey’s Anatomy. Według The New York Times w 2018 roku zawarła mega umowę z gigantem streamingu o wartości 150 milionów dolarów. Bridgerton to jej pierwszy serial dla Netflixa będący częścią umowy.

Bridgerton nie jest jednak największym tytułem wszech czasów Netflixa. Pięć filmów, w tym Extraction – 99 milionów kont i Bird Box (Nie otwieraj oczu) – 89 milionów, obejrzało więcej gospodarstw domowych w pierwszym miesiącu.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Oto, jak wygląda teraz 10 najpopularniejszych oryginalnych seriali telewizyjnych Netflixa, na podstawie danych firmy o oglądalności w pierwszym miesiącu:

  1. Pierwszy sezon Bridgerton – 82 miliony
  2. Pierwszy sezon Wiedźmin – 76 milionów
  3. Pierwszy sezon Lupin – 70 mln
  4. Czwarty sezon Dom z pappieru – 65 milionów
  5. Trzeci sezon Stranger Things – 64 miliony
  6. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness – 64 miliony
  7. Gambit królowej – 62 miliony
  8. Drugi sezon Ty – 54 miliony
  9. Pierwszy sezon Too Hot to Handle – 51 milionów
  10. Pierwszy sezon Ratched – 48 milionów

źródło: Business Insider | Netflix