Zanurz się w świat majsterkowania w Workshop Simulator VR

Ruszają beta testy symulatora Workshop Simulator VR od VR Factory Games SA na platformie Meta Quest 2.

Workshop Simulator VR

Premiera produkcji Workshop Simulator VR, w której gracze spróbują swoich sił w majsterkowaniu i odnawianiu przedmiotów z tzw. „duszą”, ma nastąpić do końca 2023 roku.  Workshop Simulator VR to unikalny symulator prowadzenia własnego warsztatu renowacji wyjątkowych przedmiotów. Dzięki dopracowanej immersji tytuł umożliwi użytkownikom zanurzenie się w świat sztuki rzemieślniczej, w którym będą  mogli uwolnić swoją kreatywność. Właśnie dziś rozpoczynają się pierwsze zamknięte beta testy produkcji.

Workshop Simulator VR pozwoli graczom na naukę  procesu renowacji przedmiotów, począwszy od ich rozłożenia na podstawowe elementy, przez odnowienie każdego z nich, aż po ponowne skompletowanie całkowicie odnowionego przedmiotu. Już od pierwszych zleceń użytkownicy poznają  wiele technik renowacji, takich jak przygotowanie powierzchni do malowania, szlifowanie czy malowanie.

Wraz ze zdobywaniem nowych doświadczeń i wiedzy, gracze będą mogli przyjmować coraz bardziej skomplikowane i lepiej płatne zlecenia. Wisienką na torcie w grze są wciągające historie, nierozerwalnie powiązane z przedmiotami i ich właścicielami zlecającymi renowację. 

Premierę Workshop Simulator VR na urządzenia Meta Quest (Quest 2, Quest Pro oraz Quest 3) zaplanowano w IV kwartale br. W 2024 r. – po zebraniu informacji zwrotnych od graczy tej platformy sprzętowej – VR Factory Games zamierza wydać grę na PS VR2, Steam i Pico VR.

Równolegle spółka pracuje nad grami: Bartender VR Simulator i Horror Bar VR w wersjach na PlayStation VR2. Ich premiery  planowo odbędą się jeszcze w tym roku. Pierwszy tytuł to gra będąca połączeniem symulatora i kursu barmańskiego. Produkcja kilka miesięcy po debiucie w głównym sklepie Meta Quest stała się jednym z hitów sprzedażowych tej platformy. 21 września br. VR Factory Games udostępniło graczom kolejny znaczący update do gry na platformie Meta Quest. 

Workshop Simulator VR

W Horror  Bar VR gracze wcielają się w rolę barmana w świecie zombie, serwującego „straszne” dania i pełnokrwiste drinki.

Od 6-7 października 2023 roku podczas Game Industry Conference w Poznaniu VR Factory Games będzie promować swoje 3 kluczowe tytuły VR, w tym najnowszy Workshop Simulator VR. Przy okazji promocji jednej z najlepiej sprzedających się gier na Meta Quest Store gry Bartender VR Simulator spółka umożliwi gościom wydarzenia przeniesienie się do wirtualnego baru i sprawdzenie się w roli barmana.

Workshop Simulator VR

Na stanowisku D40 w hali Poznań Congress Center, uczestnicy konferencji będą mogli założyć okulary VR i przygotować wirtualnego drinka. W tym samym czasie w realnym świecie przygotuje go 6-krotny mistrz świata barmanów Tomasz Małek i wręczy go każdemu, kto poradzi sobie jako barman w Bartender VR Simulator. Game Industry Conference to największa w Europie konferencja profesjonalistów z branży gier.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: VR Factory Games SA