CEO X też nie ma apki X na ekranie głównym

Dyrektorka generalna X Linda Yaccarino pokazała ekran główny swojego iPhone’a ze swoimi ulubionymi aplikacjami – a X tam nie ma…

CEO X – Linda Yaccarino pokazuje swój ekran główny iPhone'a, na którym nie ma aplikacji X
CEO X – Linda Yaccarino pokazuje swój ekran główny iPhone’a, na którym nie ma aplikacji X

Od czasu przejęcia firmy przez Elona Muska w zeszłym roku, wokół X (dawniej Twittera) narosło wiele kontrowersji. Na początku tego roku Musk mianował Lindę Yaccarino, byłą dyrektorkę NBCUniversal, na stanowisko dyrektora generalnego X. W czwartek Yaccarino wzięła udział w wywiadzie na konferencji Vox Media Code 2023, po czym zdecydowała się pokazać publiczności swojego iPhone’a. Ku zaskoczeniu niektórych osób aplikacji X nie było na pierwszej stronie ekranu głównego.

Aplikacji X nie ma na ekranie głównym iPhone’a Lindy Yaccarino

Istnieje wiele sposobów dostosowywania ekranu głównego iPhone’a, szczególnie pod systemem iOS 14 i nowszymi, które dodają widżety ekranu głównego do iPhone’a. Użytkownicy mogą także tworzyć wiele stron, a nawet ukrywać niektóre aplikacje w Bibliotece aplikacji, ale zazwyczaj na pierwszej stronie ekranu głównego umieszczane są najczęściej używane na co dzień aplikacje.

Mając to na uwadze, wydaje się, że aplikacja X nie należy do ulubionych aplikacji dyrektorki generalnej firmy X. Możemy tak wnioskować, ponieważ Yaccarino pokazała odblokowany iPhone podczas konferencji Code 2023, aby powiedzieć publiczności, co X ma reprezentować. Ale tak naprawdę Yaccarino pokazała, że aplikacji X nie ma na ekranie głównym jej iPhone’a.

Jak zauważyło wiele osób oglądających wydarzenie na żywo, dyrektorka generalna X ma przypięte do ekranu głównego aplikacje takie jak Starbucks, Gmail, Signal i niektóre aplikacje Apple’a, takie jak Wiadomości, FaceTime, Portfel, Aparat i Kalendarz. Nawet Instagram i Facebook, oba z Meta, są na ekranie głównym. Ale X tam nie ma.

Oczywiście prezeska mogła umieścić aplikację X na drugim ekranie lub w Bibliotece aplikacji, ale ironią losu jest to, że aplikacja nie zasłużyła na miejsce na ekranie głównym. Co ciekawe, w docku prezeska ma aplikację Ustawienia.

Więcej z wywiadu

Podczas wywiadu Yaccarino „wydawała się wstrząśnięta”. Wśród krytyki stwierdziła, że wiele osób na sali „nie było w pełni przygotowanych” na jej „wyjście na scenę”.

Powtórzyła, że X to „nowa firma” budowana na fundamencie „opartym na wolności słowa”. Ale choć dyrektorka generalna starała się pokazać, że rozmawia z Muskiem o wszystkim, zdziwiła się, gdy zapytano ją, co Musk powiedział na temat całkowitego przejścia X na usługę opartą na abonamencie.

Cały wywiad można obejrzeć na YouTubie:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | The Verge