Vivaldi teraz także na iPhonie!

Przeglądarka internetowa Vivaldi umożliwia przeglądanie stron internetowych w oparciu o zakładki, teraz także na iPhonie.

Vivaldi na iPhone'a (iOS)

Zaraz po wyjęciu z pudełka iPhone jest wyposażony w przeglądarkę Safari, a Chrome jest jej popularną alternatywą. Istnieją jednak również inne opcje, zazwyczaj dla osób poszukujących konkretnych funkcji niedostępnych w żadnej ze znanych aplikacji. Dla takich użytkowników iPhone’a jest między innymi Vivaldi na iOS-a. Przeglądarka blokuje reklamy i moduły śledzące oraz synchronizuje wersję mobilną i komputerową. Jest bezpłatna i dostępna do pobrania ze sklepu App Store.

Zobacz też: Vivaldi 6.1 dodaje obsługę czatu Bing

Atutem mobilnej przeglądarki Vivaldi na iOS-a są zakładki (karty) w stylu tych, które znamy z przeglądarek na komputery. Przeglądarka zawiera pasek kart podobny do tego w wersji Safari na komputery Mac.

Zawiera także to, co twórcy nazywają Szybkim Wybieraniem – ikony ulubionych stron internetowych. Są one wyraźnie widoczne podczas otwierania pustej karty.

Unikalną funkcją są Notatki, które pozwalają użytkownikom zapisywać przypomnienia, pomysły, zadania itp. podczas przeglądania. Tekst ze stron internetowych można łatwo kopiować do programu Notatki.

Vivaldi na urządzeniach z systemami iOS, iPadOS i macOS
Vivaldi na urządzeniach z systemami iOS, iPadOS i macOS

Ochrona prywatności

„Nie mamy żadnego interesu w śledzeniu lub sprzedaży Twoich danych. Dzięki temu Vivaldi nie śledzi żadnej Twojej aktywności zachowania” – obiecują twórcy. Dostępna jest także wbudowana blokada modułów śledzących i reklam, dzięki czemu inne firmy również nie mogą Cię szpiegować.

Przeglądarka była do tej pory dostępna pod systemammi macOS, Windows i Android. Zakładki, zapisane hasła i inne przechowywane dane są synchronizowane pomiędzy tymi wersjami.

Naturalnie aplikacja zawiera inne tradycyjne funkcje przeglądarki, jak pokazano na ilustracji interfejsu użytkownika:

Funkcje przeglądarki Vivaldi na iPhonie
Funkcje przeglądarki Vivaldi na iPhonie

Vivaldi na urządzenia z systemem iOS jest pełen ciekawych funkcji

„Teraz możesz korzystać z przeglądania, które jest wydajne, osobiste i prywatne” – powiedział w oświadczeniu Jon von Tetzchner, współzałożyciel i dyrektor generalny Vivaldi.

Vivaldi na iOS-a jest już dostępny w App Storze. Można go pobrać bezpłatnie i nie wymaga zakupów w aplikacji. Oprogramowanie jest także kompatybilne z systemem iPadOS na iPady.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CultofMac | Vivaldi