Haptic Touch teraz z szybszą czułością!

Nowe ustawienie czasu dotknięcia Haptic Touch pod systemami iOS 17 i iPadOS 17 sprawia, że długie naciśnięcie jest znacznie szybsze i wydajniejsze.

Ustawienia czasu dotknięcia Haptic Touch na iPhonie pod systemem iOS 17
Ustawienia czasu dotknięcia Haptic Touch na iPhonie pod systemem iOS 17

Od kiedy Apple zrezygnowało z 3D Touch na rzecz Haptic Touch, wielu użytkowników tęskni za starą funkcją. Wprowadzona w iPhonie 6S i dostępna w modelach XS i XS Max, ta funkcja może określić, jak duży nacisk wywierasz na ekran przy każdym naciśnięciu palca, a oprogramowanie może reagować inaczej w zależności od poziomu siły. 3D Touch oferuje przydatne sztuczki, takie jak „peek” i „pop”, które pozwalają wyświetlić podgląd łącza lub innej treści za pomocą lekkiego naciśnięcia, a następnie całkowicie otworzyć go mocnym naciśnięciem.

Aby obniżyć koszty i zmniejszyć złożoność projektu, Apple usunęło funkcję 3D Touch z iPhone’a XR i wszystkich przyszłych modeli, zastępując ją interakcją Haptic Touch, która odtwarza niektóre funkcje 3D Touch po długim naciśnięciu. Ale wykrywanie nacisku zniknęło. Głównym problemem związanym z Haptic Touch jest to, że zawsze działał trochę wolno. Możesz długo naciskać ikony aplikacji na ekranie głównym, aby wyświetlić szybkie skróty, ale występuje niewielkie opóźnienie, które nigdy nie występowało w przypadku 3D Touch.

Pod systemem iOS 17 Apple postanowiło przyspieszyć Haptic Touch, ale aby z niego skorzystać musisz aktywować nowe ustawienie. Z jakiegoś powodu nowe ustawienie „Czasu dotknięcia” jest ukryte kilka warstw głęboko w sekcji Dostępność.

Możesz wybrać jedno z trzech ustawień: Domyślnie, szybko i wolno. Pozostanie przy domyślnym ustawieniu oznacza, że podczas korzystania z Haptic Touch pod systemem iOS nadal będziesz musiał chwilę poczekać. Ale opcja „Szybko” robi różnicę do tego stopnia, że można odnieść wrażenie, że to czasy świetności 3D Touch. Raczej nie zauważysz żadnych wad przejścia na krótszy czas trwania i aż dziwi, że Apple nie ustawił nowego ustawienia jako domyślne.

Wciąż jest bardzo mało prawdopodobne, że Apple kiedykolwiek przywróci 3D Touch, więc przynajmniej ten nowy, szybszy czas działania Haptic Touch powoduje, że zamiennik 3D Touch jest bardziej użyteczny.

Jak ustawić czułość Haptic Touch na szybszą pod systemem iOS 17?

Włączanie funkcji 3D lub Haptic Touch

  1. Otwórz Ustawienia i stuknij opcję Dostępność.
  2. Stuknij opcję Dotyk.
  3. Stuknij 3D i Haptic Touch. Na niektórych urządzeniach może pojawić się tylko opcja 3D Touch lub tylko Haptic Touch. W przypadku 3D Touch włącz tę funkcję, a następnie użyj suwaka, aby wybrać poziom czułości: domyślny, szybki lub wolny*. W przypadku Haptic Touch wybierz szybkość działania dotyku, a następnie stuknij obraz, aby przetestować ustawienie.
  • Polecam wybrać opcję „Szybko”.
Ustawienia Haptic Touch
Ustawienia Haptic Touch

Funkcję Haptic Touch obsługują następujące urządzenia: telefon iPhone SE (2. generacji), iPhone XR oraz iPhone 11 i nowsze.

Funkcję 3D Touch obsługują następujące urządzenia: iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS i iPhone XS Max.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | The Verge