Zapomnij o iPhonie 15 Pro — już pojawiają się plotki o iPhonie 16 Pro!

Nie chcesz kupować iPhone’a 15 Pro i czekasz kolejny rok na nowego iPhone’a? Jeśli tak, mamy już dla Ciebie kilka plotek na temat iPhone’a 16 Pro.

Czego się spodziewać po iPhonie 16 Pro?
Czego się spodziewać po iPhonie 16 Pro?

Poniżej podsumowujemy nowe funkcje iPhone’a 16 Pro, o których już krążą plotki w sieci.

Większe wyświetlacze: według Rossa Younga, dyrektora generalnego Display Supply Chain Consultants, iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max będą wyposażone w większe wyświetlacze o przekątnej odpowiednio 6,3 cala i 6,9 cala. Oczekuje się, że w ramach tej zmiany urządzenia będą miały wyższe współczynniki kształtu. Dla porównania iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max mają odpowiednio 6,1-calowy i 6,7-calowy wyświetlacz.

48-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw: według Jeffa Pu, analityka technicznego w hongkońskiej firmie inwestycyjnej Haitong International Securities, iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max będą wyposażone w ulepszony do 48 MP ultraszerokokątny obiektyw, który pozwoli robić zdjęcia w wyższej rozdzielczości i z większą ilością szczegółów podczas fotografowania w trybie 0,5×.

Obsługa Wi-Fi 7: według Pu iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max będą również obsługiwać Wi-Fi 7. Umożliwiłoby to urządzeniom jednoczesne wysyłanie i odbieranie danych w pasmach 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz, co przełożyłoby się na szybsze prędkości Wi-Fi, mniejsze opóźnienia i bardziej niezawodną łączność. Oczekuje się, że Wi-Fi 7 będzie oferować szczytową prędkość przesyłania danych przekraczającą 40 Gb/s, co stanowi 4-krotny wzrost w porównaniu z Wi-Fi 6E.

5-krotny zoom optyczny w modelu Pro: według analityka łańcucha dostaw Ming-Chi Kuo, system soczewek tetrapryzmowych z 5-krotnym zoomem optycznym zastosowany w iPhonie 15 Pro Max będzie dostępny zarówno w iPhonie 16 Pro, jak i iPhonie 16 Pro Max.

Modele iPhone’a 16 Pro powinny zostać wprowadzone na rynek we wrześniu 2024 roku, więc jest jeszcze dużo czasu do premiery, a dodatkowe szczegóły na temat specyfikacji z pewnością będą sukcesywnie pojawiać się w nadchodzących miesiącach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors