„Daniel Ashville i cuda inżynierii” od 5 października w National Geographic

Show o budownictwie, jakiego jeszcze nie było —„Daniel Ashville i cuda inżynierii” zadebiutuje w październiku National Geographic.

Daniel Ashville i cuda inżynierii - National Geographic

Tej jesieni kanał National Geographic zabierze widzów w wyprawę szlakiem budowli, które wymykają się ludzkiej wyobraźni. Mowa o sześcioodcinkowej serii Daniel Ashville i cuda inżynierii (tyt. oryg. Building Impossible with Daniel Ashville), w której tytułowy bohater podróżuje po świecie, dołączając do wysoko wykwalifikowanych pracowników, by od środka zobaczyć, jak powstają niesamowite konstrukcje. Program, który uwydatni nam nieskończone możliwości człowieka, zadebiutuje 5 października 2023 roku od godz. 21:00 na kanale National Geographic.

Daniel Ashville to ekspert i pasjonat budownictwa, który zbudował fantastycznie prosperujące przedsiębiorstwo. Ten sukces, w połączeniu z wielką charyzmą i wyjątkowym poczuciem humoru, sprawił, że Brytyjczyk stał się światową gwiazdą w swojej branży, a także twarzą programu National Geographic. Razem z Danielem widzowie zajrzą za kulisy budowy niesamowitych obiektów, przy okazji zobaczą, jak ciężka praca, rozwój techniki i ludzki geniusz pozwalają dokonać pozornie niemożliwego.

Dzięki szerokim zainteresowaniom Daniela w serii pojawią się różne typy obiektów — od mostów czy tuneli, przez hale sportowe, aż po środki transportu. W jednym z odcinków udamy się do Doliny Krzemowej, gdzie pewien wizjonerski zespół próbuje wskrzesić marzenie o budowie sterowca. Liczący 122 metry długości obiekt będzie jednym z największych pojazdów powietrznych w historii ludzkości. Zajrzymy także do ultranowoczesnej hali sportowej w Kalifornii, gdzie swoje mecze ma grać drużyna koszykarska LA Clippers. Budowa tego obiektu to ogromne wyzwanie, ponieważ gigantyczne maszyny zmuszone są do działania w ograniczonej przestrzeni.

W serii nie zabraknie przykładu z Europy. W Alpach pomiędzy Włochami i Austrią drążony jest 64-kilometrowy tunel kolejowy. Doświadczymy ogromnej mocy dynamitu i będziemy świadkami, jak dwie „nitki” połączą się w jeden wielki korytarz, po którym już wkrótce przemkną szybkie pociągi.

Serial dokumentalny Daniel Ashville i cuda inżynierii to solidna dawka wiedzy o budownictwie podana w luźnej i łatwo przyswajalnej formie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: National Geographic