„Animals Up Close With Bertie Gregory” już we wrześniu w Disney+

Najlepsze historie są często najtrudniej dostępne, ale jeśli jesteś badaczem National Geographic i zdobywcą nagrody BAFTA, jak Bertie Gregory, to zabawa jest gwarantowana!

Serial przyrodniczy „Animals Up Close With Bertie Gregory” w Disney+ od 13 września 2023 r.

W nowej serii National Geographic zatytułowanej Animals Up Close With Bertie Gregory (pol. tł. Bertie Gregory: Dzika przyroda z bliska) filmowiec wyrusza po nowe przygody, aby uchwycić zachowania dzikich zwierząt w niespotykany dotąd sposób. Uzbrojony w drony, najnowocześniejsze kamery na kardanach i technologię podwodną, Bertie Gregory (@BertieGregory) śledzi najróżniejsze zwierzęta przez wiele tygodni, budując intymny obraz ich codziennego życia. Wraz ze swoim zespołem podróżuje do najbardziej spektakularnych zakątków naszej planety — Antarktydy, Wysp Galapagos, Botswany, Patagonii, Indonezji i Republiki Środkowoafrykańskiej — aby zabrać widzów w głąb świata przyrody i pokazać niezwykłe życie zwierząt.

Sześcioczęściowa seria Animals Up Close With Bertie Gregory (nie znamy jeszcze dokładnie polskiego tytułu) będzie dostępna do obejrzenia online tylko na Disney+ od 13 września 2023 roku. Nie mamy potwierdzenia, czy w polskiej wersji serwisu serial pojawi się tego samego dnia – miejmy nadzieję, że tak!

W przyrodniczym serialu dkumentalnym Zwierzęta z bliska z Bertiem Gregorym widzowie będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowe i rzadkie momenty — zobaczą jak humbaki celowo zakłócające polowanie na zagrożone stado orek B1 — żyje ich zaledwie 100 — na Antarktydzie. Inne wyjątkowe momenty to samiec lwa morskiego broniący szczeniąt przed ogromnym rekinem z Galapagos, a za pomocą wojskowej kamery termowizyjnej w Patagonii Bertie i jego zespół sfilmowali owczarka – psa stróżującego, który broni stada owiec przed polującą pumą.

Bertie i jego zespół stawiają czoła mroźnym morzom, wspinają się na ośnieżone góry i śpią zawieszeni 120 stóp w powietrzu, aby ujawnić wyzwania, przed którymi stoją zwierzęta, ich zaciekłą rywalizację i zagrożenia, przed którymi stoją na naszej zmieniającej się planecie.

W całej serii są emocjonalne wzloty i upadki, gdy Bertie staje twarzą w twarz z szokującą prawdą o wpływie ludzkości na dziką przyrodę, którą tak bardzo kocha. Wciągająca seria ukazuje wyzwania związane z kręceniem filmów przyrodniczych i pokazuje zakulisowe momenty, z którymi Bertie i jego zespół muszą się zmierzyć, dostosowując się do nieprzewidywalnej przyrody w odległych środowiskach, gdzie filmowanie rzadko przebiega zgodnie z planem.

Ta wyjątkowa seria o dzikiej przyrodzie nie ma scenariusza — pisze go przyroda i to co przyniesie los – a przez to wszystko, na każdym kroku, Bertie zabiera widzów ze sobą.

Opisy odcinków serii Animals Up Close With Bertie Gregory

Puma z Patagonii (Patagonia Puma)
Bertie przeszukuje bezdroża Patagonii w południowym Chile, mając nadzieję na znalezienie i sfilmowanie samicy Pumy, którą poznał cztery lata temu, gdy była jeszcze dzieckiem. Kiedy ją odnajduje, ma ona dwoje własnych młodych, które musi nakarmić i chronić przed wieloma niebezpieczeństwami tego surowego górskiego krajobrazu.

Antarktyczne zabójcze fale (Antarctic Killer Waves)
Bertie i jego zespół przekraczają osławione Cieśninę Drake’a, najtrudniejszy odcinek oceanu na Ziemi, by dotrzeć na Antarktydę, gdzie są świadkami zdumiewającej inteligencji i zdolności przystosowawczych grupy orek. Znane jako B1, stosują niezwykłą strategię polowania na foki odpoczywające na lodzie. Zespół tworzy potężną falę, która wpycha foki do wody. Bertie chce dowiedzieć się, dlaczego populacja B1 maleje, i sfilmować inne zaskakujące sposoby, dzięki którym łapią zdobycz w szybko zmieniającym się świecie.

Dzikie psy z Bostwany (Bostwana Wild Dogs)
Bertie jedzie do Botswany, aby sfilmować jednego z najskuteczniejszych drapieżników lądowych na naszej planecie: dzikiego psa afrykańskiego (likaona). Pomimo ich super umiejętności łowieckich, populacja dzikich psów dramatycznie spada. Śledząc stado rodzinne z 14 młodymi szczeniakami, chce dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby kolejne pokolenie tych zagrożonych drapieżników przetrwało. Stawiają czoła zagrożeniom ze strony lwów, hien i słoni i jedno jest pewne — te dzikie psy afrykańskie nie poddają się bez walki.

Cuda Galapagos (Galapagos Marvels)
Bertie podróżuje na odległe wyspy Galapagos, aby znaleźć i sfilmować trzy rzadkie zachowania zwierząt, których nie widzi się nigdzie indziej na Ziemi, z których każde stanowi ekstremalne wyzwanie. Zmierzy się z ogromnymi falami Pacyfiku, wodami pełnymi rekinów i ultraszybkimi polowaniami na lwy morskie na surowym wybrzeżu Galapagos. To uczy Bertiego, jak te wyjątkowe zwierzęta przetrwają w szybko zmieniającym się świecie.

Poszukiwania słonia (Elephant Quest)
Bertie wyrusza na ekspedycję głęboko w dżungli Republiki Środkowoafrykańskiej, szukając największego i najbardziej tajemniczego słonia leśnego (Loxodonta cyclotis): kłów, ogromnych samców z kłami sięgającymi do podłogi. Korzystając ze specjalistycznego zestawu kamer i lokalnymi tropicielami słoni, ustawia centralę filmową wysoko pod baldachimem lasu deszczowego.

Wyspy Mobuli (Devil Ray Islands)
Bertie udaje się do Indonezji, aby nurkować wśród najpiękniejszych raf koralowych, jakie pozostały na Ziemi, mając nadzieję, że uda mu się zobaczyć jednego z najbardziej nieuchwytnych drapieżników rafy: tajemniczej manty – Mobuli. Jego największą szansą na znalezienie jednego z osobników jest wyśledzenie ogromnego corocznego widowiska, szaleństwa żerowania sardeli.

Zwięrzęta z bliska z Bertiem Grgorym jest produkowany przez Wildstar Films dla National Geographic. Bertie Gregory jest gospodarzem, współtwórcą, współproducentem i reżyserem zdjęć całej serii. Producentem wykonawczym Wildstar jest Anwar Mamon, a producentem serialu Jennie Hammond. Will West, Maddie Close, Spencer Millsap, Mark McClean i James Brickell produkują i reżyserują cały serial. W National Geographic Janet Han Vissering jest starszym wiceprezesem ds. produkcji i rozwoju, a Drew Jones jest producentem wykonawczym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+