Kultowy „Portret kobiety w kapeluszu” Picassa idealnie odtworzony za pomocą klocków LEGO!

Czy jest lepszy sposób na odtworzenie kubistycznego stylu malarstwa niż rzeczywiste klocki?! Ta reinterpretacja kultowego obrazu Pabla Picassa za pomocą klocków LEGO polega na zamianie pędzla na klocki, a rezultaty są niezwykłe…

„Portret kobiety w kapeluszu” PIcassa z klocków LEGO od Mecesoo
„Portret kobiety w kapeluszu” PIcassa z klocków LEGO od Mecesoo

Trudno znaleźć osobę, która nie zna Picassa. Jego wpływ można nadal dostrzec w malarstwie, rzeźbie, projektowaniu i architekturze. W ciągu swojego życia osiągnął status ikony jako malarz, ale jego dziedzictwo jako filaru artystycznego ugruntowało się po jego śmierci. Chociaż opinie na temat jego charakteru są co najmniej podzielone, nie ma wątpliwości, że Picasso był mistrzem w swoim rzemiośle, zapoczątkowując ruch, który zlekceważył podstawowe prawa kompozycji, perspektywy i klasycznej reprezentacji wizualnej.

Może Cie zainteresować także: Plakaty pop-art z kolekcji LEGO Art już od sierpnia!

Portret kobiety w kapeluszu to być może jeden z bardziej radosnych portretów Picassa. Łącząc prostotę ze złożonością, ta kompozycja bez trudu oddaje istotę dziewczyny, blask światła dziennego i podnoszącą na duchu atmosferę sceny. W tym arcydziele widać talent artystyczny Picassa, łączący w sobie elementy kubizmu i ekspresjonizmu, które tylko on mógł wykonać z taką finezją… to znaczy do czasu, gdy klocek LEGO zdecydował się spróbować go naśladować!

Ten wykonany z klocków portret, stworzony przez pasjonata LEGO Mecesoo, oddaje istotę pociągnięć Picassa, wykorzystując zamiast tego kolorowe plastikowe klocki. Cały zestaw składa się łącznie z 1070 klocków. Rozmiarami mniej więcej odpowiada oryginałowi, co czyni go jeszcze bardziej genialną repliką.

Mecesoo znakomicie wykorzystuje kombinację różnych klocków LEGO, aby uzyskać autentyczność obrazu, od żywych oczu i rzęs po róż na policzkach, kolorowe włosy, a nawet strój, który obejmuje tętniącą życiem czapkę ogrodową.

Portretowi towarzyszy także minifigurka Picassa, sztaluga z jego płótnem oraz dwa kultowe cytaty Picassa wraz z podpisem artysty. „Tworząc minifigurkę Picassa, inspirowałem się starymi fotografiami z jego pracowni” – wspomniał Mecesoo. „Oczywiście nie mogło zabraknąć słynnej koszuli w paski i spodni w kratę, które znalazłam przeglądając zdjęcia.”

Minifigurka Picassa LEGO Ideas
Minifigurka Picassa LEGO Ideas

Stworzone dzieło przez Mecesoo znajduje się obecnie w publicznej tablicy wyników LEGO Ideas, zbierając głosy innych entuzjastów LEGO. Jeśli osiągnie upragniony poziom 10.000 głosów, zespół recenzentów LEGO zamieni go w zestaw pudełkowy, który będzie można kupić.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO Ideas | Yanko Design