Stemple „BlockFace” pozwalają tworzyć wyjątkowe litery

Z tym zestawem można stworzyć własną minidrukarnię i projektować wyjątkowe napisy na różne okazje!

BlockFace Kit

Przez setki lat typografia była z natury medium fizycznym, począwszy od ozdobnych projektów metalowych, a następnie masowo produkowanych odmian drewna, które były tańsze i można je było skalować w górę lub w dół. W XXI wieku kroje pisma i czcionki są dla nas czymś dostępnym w cyfrowych opakowaniach, ale artysta i projektant Will Mower dąży do przywrócenia interakcji i dotyku z powrotem do formy sztuki. Jego zestaw BlockFace, modułowy zestaw pieczątek, to zabawa z elementarnymi kształtami, które zachęcają do kreatywności i wyobraźni — nie wymaga przy tym miejsca na duże szuflady lub drogie prasy drukarskie.

Sprawdź też: Google Fonts z nowym wyglądem w Material 3

Wyprodukowany we współpracy z Open Press Project, BlockFace opiera się na kombinacji wydrukowanych w 3D i wyciętych laserowo elementów, które przyczepiają się do fragmentów stempla, które możesz wykonać samodzielnie, korzystając z dostarczonych instrukcji lub kupić w pełni skonstruowane litery.

Kompletny zestaw zawiera etui magnetyczne, poduszki z czarnym i czerwonym tuszem oraz drukowaną instrukcję, która podpowiada jak uzyskać jeden z sześciu stylów: Bauhaus, małe litery, czcionki szeryfowa, groteska, standardowa i zakrzywiona. Prawdziwa radość polega oczywiście na tworzeniu własnych stylów!

BlockFace dostępny jest na Kickstarterze, gdzie można obejrzeć film demonstracyjny i zamówić własny w przedsprzedaży. Więcej aktualizacji znajdziesz na Instagramie. (via Creative Boom)

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Collosal