Opera uruchamia MiniPay, nowy portfel Stablecoin

Opera uruchamia MiniPay, nowy portfel Stablecoin oparty na technologii blockchain Celo, który wprowadzi miliony użytkowników w całej Afryce do Web3.

Opera MiniPay
W skrócie:
  • MiniPay umożliwia szybkie przelewy Stablecoinów w całej Afryce, zapewniając najlepszą w swojej klasie obsługę płatności, łącząc wygodę Web2 z mocą Web3.
  • MiniPay jest w pełni zintegrowany z Operą Mini, używaną przez miliony użytkowników w całej Afryce, którzy teraz poznają korzyści płynące z płatności stablecoinami i zdecentralizowanymi aplikacjami Celo (dApps).
  • Wdrażanie MiniPay rozpoczyna się w Nigerii, a w nadchodzących miesiącach usługa wystartuje w Kenii, Ghanie, RPA oraz innych krajach Afryki.

Opera przedstawia MiniPay1 – portfel oparty na technologii blockchain Celo. Zintegrowany bezpośrednio z przeglądarką Opera Mini, MiniPay sprawi, że użytkownicy w Afryce będą mogli łatwiej i taniej kupować, wysyłać i odbierać stablecoiny – jedynie za pomocą numerów telefonów komórkowych. Wykorzystując wyjątkowe zalety infrastruktury mobilnej Celo. Opera ustanawia nowy standard, kładąc nacisk na szybkie i bezproblemowe płatności P2P. Dzięki łatwemu procesowi logowania przy użyciu danych uwierzytelniających Google, MiniPay gwarantuje każdemu użytkownikowi szybki transfer cyfrowych aktywów i płynne wprowadzenie do transakcji wykonywanych w sieci Web3. Z kolei wiele portfeli niepowierniczych wymaga od użytkowników znajomości rynku kryptowalut.

Najczęstszym powodem utraty środków są zawiłości związane z zarządzaniem kluczami – zapominanie haseł czy tajnych fraz odzyskiwania. Celem MiniPay jest uczynienie zdecentralizowanych portfeli bardziej intuicyjnymi, tak aby użytkownicy nie mający zaawansowanej wiedzy mogli bez problemu dokonywać transakcji kryptowalutowych. Dzięki automatycznemu tworzeniu kopii zapasowych kluczy użytkownika na jego własnym Dysku Google, MiniPay umożliwia użytkownikom odzyskanie dostępu, jedynie poprzez ponowną instalację aplikacji. Podstawą portfela jest intuicyjność, szybkość i niezawodność, co czyni go ważnym narzędziem dla milionów w Afryce.

Opera stawia na kompleksowość i prostotę, integrując się z najważniejszymi na tamtejszym rynku partnerami obsługującymi lokalne metody płatności, takie jak Airtime czy MPesa. MiniPay to portfel bez-depozytowy, co oznacza, że nie opiera na tradycyjnych strukturach bankowych, dzięki czemu użytkownicy mogą dodawać i wypłacać Stablecoiny w swojej lokalnej walucie np. we frankach afrykańskich, randach czy niarach nigeryjskich. MiniPay będzie także wykorzystywać standard FiatConnect firmy Celo, który ma coraz większą liczbę partnerów i będzie jeszcze bardziej usprawniał płatności Cash-In-Cash-Out na całym świecie.

Fundacja Celo, zarządzająca ekosystemem MiniPay stara się udostępniać niedrogie i łatwo dostępne DeFi użytkownikom na całym świecie. Co wpisuje się idealnie w misję Opery – walkę z cyfrowym wykluczeniem na całym świecie. W ciągu ostatnich 17 lat Opera stała się pionierem technologicznym w Afryce, za sprawą wyróżniającej Operę Mini, zaawansowanej technologii oszczędzania danych umożliwiającej szybsze przeglądanie stron WWW i sprawniejsze pobieranie plików. Opera, obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji i marek w Afryce, ma 100 milionów użytkowników na całym kontynencie. Dzięki integracji MiniPay z przeglądarką Opera Mini, nowi i obecni użytkownicy będą mogli skorzystać z szybkich oraz transparentnych transakcji na blockchainie Celo, zapoznać się z dApps i projektami opartymi na technologii Celo.

Blockchain Celo został po raz pierwszy uruchomiony w Dniu Ziemi w 2020 roku, a jego celem jest wspieranie dobrze prosperującej wspólnoty aktywnych twórców, programistów i członków społeczności zaangażowanych w rozwój technologii blockchain. Dzięki ponad 1000 projektom w ponad 150 krajach technologia Celo pozytywnie wpływa na ujemną emisję dwutlenku węgla, stawiając przede wszystkim na urządzenia mobilne. Fundacja Celo współpracuje z wieloma partnerami korporacyjnymi i instytucjonalnymi na całym świecie, w tym z Deutsche Telekom czy Telefónica. 

W lipcu społeczność Celo opowiedziała się w głosowaniu za migracją z blockchainu warstwy 1 do warstwy 2 Ethereum. Ekosystem zostanie poddany modernizacji technicznej, aby zwiększyć bezpieczeństwo i skalowalność przy jednoczesnym utrzymaniu niskich gas fee.Ta techniczna migracja, prowadzona przez Celo i tworzących społeczność, w tym cLabs, otwiera drzwi dla jeszcze większej liczby dApps kompatybilnych z siecią Ethereum, które można wprowadzić do MiniPay, na nowo kreując przyszłość finansów on-chain na rzecz rozwoju gospodarki cyfrowej i walki z wykluczeniem technologicznym.

  1. MiniPay to portfel zbudowany na blockchainie Celo i oferowany przez spółkę Blueboard Limited z Grupy Opera (zwaną dalej „Opera”). Opera nie świadczy usług doradztwa inwestycyjnego ani innego rodzaju doradztwa finansowego. Zakup aktywów, a także inwestycje i pożyczki powiązane z aktywami wiążą się ze znacznym ryzykiem. Inwestując w kryptowaluty ryzykujesz utratę całej inwestycji. Zastanów się, czy handel i posiadanie kryptowalut jest odpowiednie dla Twojej sytuacji finansowej. ↩︎

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Opera Polska