Nothing Phone (2) już oficjalnie – 2. generacja musi być lepsza niż oryginał

Firma Nothing z siedzibą w Londynie właśnie zaprezentowała swój drugi smartfon, trafnie nazwany Nothing Phone (2).

Nothing Phone 2

Młoda firma technologiczna założona przez Carla Pei, byłego współzałożyciela OnePlus, ogólnie ulepszyła formułę swojego pionierskiego urządzenia, nie zmieniając zbytnio tego, co sprawiło, że było świetne. W rezultacie Nothing Phone (2) to telefon, który wydaje się lepszy pod wieloma względami, co zawsze jest mile widziane. Czym więc telefon Nothing Phone (2) wyróżnia się na tle poprzedniej generacji?

Telefon Nothing (2): wygląd i funkcje

To normalne, że rozmawiając o telefonach, rozmawia się o wzornictwie, ale w przypadku telefonu Nothing Phone (2) sprawy są ze sobą nieco bardziej powiązane.

Podobnie jak w telefonie Nothing Phone (1), wygląd zewnętrzny jest bardzo ważną cechą charakterystyczną dla Nothing Phone (2). Unikalny interfejs Glyph z tyłu urządzenia powraca z hukiem. Ten składający się z wielu miniaturowych diod LED jest bardzo konfigurowalny i pozwala „przypisać różne sekwencje dla każdego typu kontaktu i powiadomienia”. Zsynchronizowane ze światłami wibracje dotykowe wyłączą się i dopełnią wrażenia audiowizualne i dotykowe.

Nowy interfejs glifów umożliwia ustawianie trwałych powiadomień wizualnych dla określonych aplikacji lub kontaktów, a także tworzenie własnych, ulepszonych wizualnie dzwonków, wyświetlanie przydatnych informacji, takich jak poziom naładowania baterii, oraz integrację aplikacji innych firm w celu jeszcze głębszej personalizacji.

Telefon jest wykonany z aluminium pochodzącego z recyklingu i ma lekko zakrzywione elementy, dzięki czemu jest ergonomiczny i przyjemny w obsłudze dłonią.

Nic Telefon (2): specyfikacje sprzętu

Co sprawia, że telefon Nothing Phone (2) klika i tyka? Na szczęście ma o wiele bardziej ekscytujący sprzęt niż pierwsza generacja Nothing Phone (1). Drugi telefon Nothing jest wyposażony w chipset Snapdragon 8+ Gen 1, który może nie jest tak potężny jak najnowszy Snapdragon 8 Gen 2, ale nadal jest w stanie zapewnić flagową wydajność i długi czas pracy na baterii.

Układ Snapdragon 8+ Gen 1 zasila telefony takie jak Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4, więc możesz spodziewać się bardzo przyzwoitych wyników!

Począwszy od 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci, a maksymalnie do 12 GB pamięci RAM i 512 GB dostępnej pamięci, telefon Nothing Phone (2) jest na tym samym poziomie co większość flagowych telefonów, jeśli chodzi o obciążenie pamięci.

Z przodu mamy nieznacznie większy 6,7-calowy wyświetlacz OLED ze wszystkimi standardowymi dzwonkami i gwizdkami, których oczekujemy od flagowego urządzenia z Androidem 2023 – płynną częstotliwość odświeżania, przyzwoitą ostrość, żywe kolory i bardzo wysoką maksymalną jasność .

Wiele uwagi poświęcono aparatowi, który ma duże nowe czujniki zarówno w aparacie głównym, jak i ultraszerokokątnym, a także imponujący nowy 18-bitowy procesor sygnału obrazu, który rejestruje o 4000 więcej danych z czujnika niż telefon Nothing Phone (1). Aparaty w telefonie Nothing Phone (1) nie były zbyt ekscytujące, ale telefon Nothing Phone (2) w pełni polega na oprogramowaniu, dzięki któremu jego aparat naprawdę świeci.

Nothing Phone 2 z Nothing OS 2.0

Po pierwsze, funkcja Advanced HDR telefonu Nothing Phone (2) przechwytuje 8 klatek tej samej sceny, aby stworzyć przyzwoitą scenę HDR, podczas gdy telefon Nothing Phone (1) wykonywał tylko 3 klatki. Następnie nowe urządzenie Nothing wykorzystuje oprogramowanie Super-Res Zoom i oferuje bezstratny tryb powiększenia 2X, podobnie jak iPhone 14 i seria Pixel 7.

Nothing Phone (2): Cena i data premiery

Telefon Nothing Phone (2) będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych, w przeciwieństwie do telefonu Nothing Phone (1).

Jeśli chodzi o ceny, urządzenie zaczyna się od 599 USD (2990 zł) za podstawową wersję 8 GB/128 GB, 699 USD (3290 zł) za wersję 12 GB/256 GB i 799 USD (3790 zł) za wersję 12 GB/512 GB.

Nothing Phone 2

Zamówienia przedpremierowe na telefon w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii i Europie rozpoczynają się 11 lipca 2023 roku. Telefon oficjalnie trafi na półki sklepowe 17 lipca 2023 roku, ale klienci w Nowym Jorku będą jednymi z pierwszych, którzy będą mogli kupić telefon Nothing Phone (2) 11 lipca 2023 roku pod adresem 69 Gansevoort St. New York.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing