Oto 3D Lighting Leather od Infinixa

Infinix wprowadza na rynek innowacyjną technologię 3D Lighting Leather — obudowę smartfona z syntetycznej skóry przepuszczającej światło.

Infinix 3D Lighting Leather

Wygląda na to, że 3D Lighting Leather jest pierwszym na rynku materiałem z syntetycznej skóry przepuszczającym światło. W połączeniu z podświetleniem LED pozwala na uzyskanie efektów świetlnych na skórzanej obudowie smartfona. Technologia zadebiutuje wkrótce w limitowanej edycji Infinix NOTE 30 VIP.

Przeczytaj także: UPS z HyperSignal od Infinix nie tylko dla flagowców

Innowacyjność technologii 3D Lighting Leather opiera się na autorskiej metodzie poprawy transmisji światła przez nieprzezroczysty materiał, przy jednoczesnym zachowaniu jego wyglądu i faktury. Nałożenie tego materiału na system oświetlenia LED pozwala uzyskać intrygujący efekt światła przenikającego przez syntetyczną skórę. Po wyłączeniu diody LED pozostają niewidoczne. Oświetlenie można zsynchronizować z efektami dźwiękowymi powiadomień, połączeń, muzyki czy innych multimediów. 

Skóra syntetyczna ma kilka zalet, takich jak delikatna faktura, elastyczność i smukły profil, które czynią ją idealnym materiałem na obudowy smartfonów. Opracowanie technologii 3D Lighting Leather wiązało się z kilkoma wyzwaniami dla zespołu badawczo-rozwojowego Infinix. Udało się rozwiązać trzy podstawowe kwestie: ukrycie mechanizmu oświetlenia LED pod materiałem skórzanym, zwiększenie zdolności przepuszczania światła przez materiał i zapewnienie jego elastyczności.

Nowy materiał składa się z czterech warstw: półprzezroczystej skóry TPU, przezroczystego włókna szklanego, odpornej na światło farby i folii światłowodowej (LGF). Diody LED zostały umieszczone na krawędziach obudowy. W procesie produkcji udało się również zmienić temperaturę topnienia skóry syntetycznej, zwiększając jej plastyczność i ułatwiając jej tłoczenie.

Infinix 3D Lighting Leather (warstwy)
Infinix 3D Lighting Leather (warstwy)

Szczegółowe informacje na temat limitowanej edycji smartfona Infinix NOTE 30 VIP z obudową wykonaną w technologii 3D Lightning Leather przekażemy wkrótce.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Infinix