UPS z HyperSignal od Infinix nie tylko dla flagowców

Najnowsza inteligentna technologia UPS z algorytmem HyperSignal od Infinix — łączność sieciowa na flagowym poziomie już dostępna w smartfonach ze średniej półki.

Technologia UPS z algorytmem HyperSignal od Infinix

W najnowszej serii smartfonów Infinix NOTE 30 zadebiutowała technologia Ultra Powerful Signal (UPS). W miejscach o słabym zasięgu zapewnia wzrost siły sygnału sieci komórkowej o 20-40 proc. i sygnału Wi-Fi nawet o 100 proc., skraca czas potrzebny do nawiązania połączenia sieciowego do 32 proc. i poprawia przepustowość danych mobilnych nawet do 30 proc. Pozwala skoncentrować wszystkie zasoby sieciowe na aplikacji działającej na pierwszym planie i, na przykład, bez problemu oglądać wideo przy zaledwie 1 lub 2 kreskach sygnału.

Przeczytaj także: Infinix nawiązuje współpracę z Centrum Nauki Tesli

Odpowiedni sprzęt to bez wątpienia podstawa płynnej łączności sieciowej, ale to efektywne wykorzystanie oprogramowania i algorytmów przetwarzania sygnału sprawia, że dobrze działa w różnych sytuacjach. 

Stabilna łączność możliwa tylko we flagowcach? 

Nie każdy smartfon jest w stanie zapewnić niezmiennie dobrą łączność sieciową, a niektóre technologie poprawiające ją są dostępne tylko we flagowych modelach. Jednak Infinix zadebiutował z technologią UPS w najnowszej serii smartfonów NOTE 30, które należą do średniej półki.

Jednym z elementów technologii UPS jest innowacyjne oprogramowanie, które umożliwia przełączanie między antenami, wybiera najbardziej stabilne połączenie spośród dostępnych sieci komórkowych oraz Wi-Fi, a także w czasie rzeczywistym monitoruje pozycję telefonu. Infinix przeprowadził setki symulacji trzymania telefonu w różnych sytuacjach, szczególnie koncentrując się na pozycji poziomej podczas grania. Dzięki włączeniu technologii UPS smartfony z serii NOTE 30 zapewniają wzrost siły sygnału sieci komórkowej do 20-40 proc. i  Wi-Fi nawet do 100 proc. 

Ponadto algorytm dostrajania HyperSignal odpowiada za poprawę łączności w miejscach, w których sygnał może być słaby lub niestabilny,  szybko przełączając urządzenie między sieciami 2G i 3G oraz 4G i 5G. Prowadzi to do skrócenia czasu potrzebnego do nawiązania połączenia sieciowego nawet do 32 proc. i poprawia przepustowość przesyłu danych mobilnych do 30 proc.

Infinic NOTE 30 Pro (żółto-niebieski)

W sytuacjach, w których opóźnienia mogą mieć duży wpływ na wrażenia użytkownika – np. podczas gry czy korzystania z TikToka – dzięki inteligentnej akceleracji, UPS może skoncentrować wszystkie zasoby sieciowe na aktywnej aplikacji. Użytkownicy mogą cieszyć się bieżącą aplikacją bez zakłóceń, w tym oglądać filmy przy zaledwie 1-2 kreskach sygnału.

Innowacje oparte na doświadczeniach użytkowników

Komunikacja mobilna to złożony proces, obejmujący wiele elementów, a fale radiowe wysyłane przez telefony i stacje bazowe napotkają na swojej drodze liczne przeszkody, które mogą powodować osłabienie siły sygnału. Wejście do windy lub przejścia podziemnego zablokuje większość tras dla fal radiowych, a w zatłoczonych miejscach – gdzie setki, a nawet tysiące podobnych sygnałów są wysyłane i odbierane w tym samym czasie – mogą powstawać zakłócenia.

Nawet to, jak trzymamy telefon, ma znaczenie – np. ustawienie go poziomo podczas gry może zablokować antenę. Wszystko to skutkuje tnącymi się połączeniami, nieładującymi się stronami internetowymi, a nawet całkowitą utratą połączenia z siecią. 

Smartfony Infinix są dostępne w autoryzowanym sklepie oraz u partnerów handlowych. Aktualnie do smartfona NOTE 30 Pro w ramach oferty promocyjnej można za 1 zł można dokupić bezprzewodową ładowarkę 15 W.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Infinix